koncert

Marcin Masecki & Jerzy Rogiewicz RAGTIME

koncert

Marcin Masecki & Jerzy Rogiewicz RAGTIME

Marcin Masecki & Jerzy Rogiewicz RAGTIME - Bilety na koncert

sala: widowiskowa
wstęp: 20 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr
Koncert w ramach cyklu “Inny punkt słuchania”

Marcin Masecki – niezwykły pianista i wieloformatowy kompozytor zabierze nas w podróż do świata pełnych uroku, swobody i swawoli ragtajmów, królujących w muzyce początku ubiegłego wieku. To gatunek o specjalnym znaczeniu dla artysty. Od jednego z ragtajmów, „The Entertainer”, ikonicznej melodii skomponowanej przez Scotta Joplina 80 lat przed narodzinami Maseckiego, wszystko się zaczęło. Ośmioletni Marcin usłyszał go podczas wycieczki do Disneylandu i właśnie wtedy postanowił zostać pianistą jazzowym. Marzenie stało się faktem, a jego twórczość wypełnia intrygująca, autorska muzyka i oryginalne interpretacje klasyków. Do ulubionych ragtajmów wracał jedynie podczas prywatnych, towarzyskich spotkań przy pianinie.
Do współpracy przy tym projekcie Marcin zaprosił nietuzinkowego artystę – Jerzego Rogiewicza, który ze stylowym wyczuciem i charakterystyczną przewrotnością towarzyszy mu na perkusji.
I tak powstała wyjątkowa płyta „Ragtime”, jej wydawcą jest węgierska firma BMC, a koncert, na który zapraszamy to polska płytowa premiera.
Można się spodziewać, że artyści tej klasy wyczarują z ragtajmów coś zupełnie magicznie nowego, co na długo pozostanie w naszej pamięci.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Marcin Masecki & Jerzy Rogiewicz RAGTIME

Super miejsce na koncert. Sala ze świetną akustyką. Sam koncert niepowtarzalny ;)
Niezawodnie świetni - każdy z osobna i w duecie!
Fajne połamane rytmy. Ragtime w mistrzowskim wydaniu. Panów na scenie dwóch a ma się wrażenie, że gdy grają to każdy musi mieć minimum 4 ręce ;-)

Polecane z kategorii koncert