koncert Marcin Wasilewski Trio

25.lat Marcin Wasilewski Trio - Trasa Jubileuszowa

koncert Marcin Wasilewski Trio

25.lat Marcin Wasilewski Trio - Trasa Jubileuszowa

25.lat Marcin Wasilewski Trio - Trasa Jubileuszowa - Bilety na koncert
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Marcin Wasilewski Trio to najsłynniejsze na świecie polskie trio jazzowe, założone przez wybitnego pianistę i kompozytora Marcina Wasielewskiego oraz basistę Sławomira Kurkiewicza. Muzycy od wielu lat są ambasadorami polskiej kultury na świecie.

Laureaci licznych nagród, zdobywcy największej liczby Fryderyków w kategorii jazz - nagród Polskiego Przemysłu Muzycznego, sam Marcin Wasilewski zgromadził na swoim koncie aż 9 statuetek. Mogą się poszczycić współpracą z niemal wszystkimi czołowymi postaciami polskiego i światowego jazzu, jako Trio Charles Lloyd, Joe Lovano, Nils Petter Molvaer, czy osobno Branford Marsalis, Jan Garbarek, Manu Katche, Al Foster i wielu innych. To oni przez prawie 20 lat współtworzyli na scenie legendarny Kwartet Tomasza Stańko oraz nagrali z nim albumy: Soul of Things, Suspended Night czy Lontano. Do dziś są najdłużej współpracującym polskim artystą z uznawaną za jedną z najważniejszych wytwórni jazzowych na świecie ECM Records.

W 2019 roku zespół obchodzi 25 rocznicę istnienia w niezmienionym składzie: Marcin Wasilewski fortepian, Sławomir Kurkiewicz kontrabas, Michał Miśkiewicz perkusja. Jego historia sięga jednak 1990 roku. Wówczas powstała formacja Simple Acoustic Trio. W 1993 roku do składu dołączył jako ostatni, perkusista Michał Miśkiewicz, syn słynnego jazzowego saksofonisty Henryka Miśkiewicza. Od tego momentu formacja działa jako kompletny band niepoddający się żadnym personalnym zawirowaniom. Na swoim koncie maja 9 płyt, w tym nagrodzony w tym roku Fryderykiem album Live w kategorii Jazzowy Album Roku.

Jubileusz Marcin Wasilewski Trio zbiega się z również z obchodami 50-lecia jednej z najważniejszych wytwórni płytowych na świecie – ECM Records, macierzystej wytwórni, dla której Trio nagrało już 5 płyt, wcześniej występując na 3 albumach nieodżałowanego Tomasza Stańko w jego Kwartecie.

Druga znacząca rocznica to 50 rocznica śmierci Krzysztofa Komedy, przypadająca również na ten rok. To właśnie muzycy Marcin Wasilewski Trio (pod pierwotną Simple Acoustic Trio) jako pierwsi od śmierci Komedy sięgnęli po jego muzykę na swojej debiutanckiej płycie Komeda, który stał się jednym z najgłośniej komentowanych debiutów tamtych lat.

W ramach jubileuszu, w grudniu 2019, odbędzie się ogólnopolska trasa koncertowa. Podczas koncertów Trio zaprezentuje różne oblicza swojej twórczości, oddając hołd swoim wielkim mistrzom i mentorom: Krzysztofowi Komedzie oraz niedawno zmarłemu Tomaszowi Stańko.

"W CAŁEJ HISTORII POLSKIEGO JAZZU NIE BYŁO TAKIEJ GRUPY JAK ONI"
TOMASZ STAŃKO

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: 25.lat Marcin Wasilewski Trio - Trasa Jubileuszowa

Wspaniały koncert, na który warto było się wybrać!
Agata 19.12.2019 10:52
Koncert super, świetna atmosfera. Jest też duży minus dla Biletyny, miałem problem z dostaniem się na koncert, sprawdzając mój bilet obsługa stwierdziła że jest z nim kłopot zresztą nie tylko z moim bo jeszcze kilka osób miało problem. Zostałem w końcu wpuszczony, okazało się że moje miejsce jest zajęte przez osobę, która też ma bilet na to miejsce. Na szczęście były inne wolne miejsca więc koncert udało się obejrzeć, były też osoby , które kupiły bilety na miejsca , których fizycznie nie ma. Trochę to pachnie skandalem, ciekawe jakby się sytuacja rozwinęła gdyby wszystkie miejsca były zajęte.
jarokar68 17.12.2019 18:21
Muzyka Marcina Wasilewskiego najwyższej próby, dodatkowo kompozycje Tomasza Stańko, Hancoka i Komedy były ucztą dla mnie i pozostałych słuchaczy. Drobny mankament to zbyt wyeksponowana perkusja i trochę schowany kontrabas. Ale i tak ucztą smakowita.
gromar51 17.12.2019 16:30
duza kultura dzwieku . dobre zgranie z basistą . super wstepy do utworów
17.12.2019 10:14
Świetni muzycy, super sala koncertowa,..., nie przypadkowi słuchacze , zorganizowany dostęp do muzyków po koncercie i.... SUKCES MUROWANY !
Gregory 16.12.2019 08:58
Rewelacyjny występ! Mistrzostwo świata.
Elka 13.12.2019 15:09
Fantastyczny koncert. Wyśmienity zespół, doskonałe nagłośnienie i oświetlenie. 150% satysfakcji.
Agnieszka 13.12.2019 12:00
Uczestniczyłam po raz trzeci w koncercie M. Wasilewskiego i za każdym razem oceniam trio bardzo wysoko. Znakomite wykonanie, ogromna kultura i zabawa instrumentem. Polecam wszystkim miłośnikom jazzu.
Albertyna 12.12.2019 10:24
Trio to świetna formacja, zagrali super koncert, światowa klasa, czapki z głów, pozdrawiam Krzysztof l
Krzysztof 12.12.2019 09:34
Wspaniały koncert, o zespole nie trzeba niczego pisać, bo to chyba obecnie najlepsze polskie trio fortepianowe. Doskonale nagłośniony. Polecam gorąco.
Benek 12.12.2019 09:05
Witam ... Koncert w Filharmonii zielonogórskiej pozostanie długo w mojej pamięci Muzycy byli znakomici ... Publiczność wspaniała ... No i pierwszy bis ... Kołysanka ... Klimatycznie i nad wyraz jazzowo ... Pozdrawiam
darbud 10.12.2019 13:39
piękna muzyka, wyjątkowy koncert
tina 05.12.2019 13:51
Wspaniały koncert, muzycy na światowym poziomie i lubiący to, co robią. Szkoda , ze tak rzadko można Ich wysłuchać na żywo...
Piotr 05.12.2019 10:07
świetny koncert !
Wojbeda 03.12.2019 09:51
Kielecki koncert MWT jest dobitnym przykładem jak nieprzemyślane decyzje mogą zniszczyć piękno odbioru sztuki. Prawdopodobnie przez decyzję kieleckiej filharmonii koncert przeniesiono do sali kameralnej. Sala kameralna to pomieszczenie całościowo wyłożone jasnym drewnem , z pewnością nadające się do wystąpień publicznych ale nie na ekspresyjne koncerty jazzowe. Przez większą cześć koncertu słychać było głównie perkusję, która skutecznie zagłuszała grę pozostałych muzyków. Nic nie zrobiono sobie z tego, że kupując bilet (każdy za 120 zł) wybrałem dla mnie najlepsze miejsca (blisko sceny w środkowej części widowni). Na sali kameralnej siedziałem na skraju widowni. Moja konkluzja - jestem zażenowany!
Grzegorz 03.12.2019 09:47
Przy pierwszym utworze dochodziłem do siebie (dotarliśmy w ostatniej chwili). Później syciłem tylko swoje zmysły, zachwycając się wirtuozerią muzyków i niepowtarzalnym kolorytem jazzu w ich wykonaniu.
Andy 30.11.2019 10:27

Polecane z kategorii koncert