koncert Marek Dyjak

Marek Dyjak - Piękny Instalator

koncert Marek Dyjak

Marek Dyjak - Piękny Instalator

Marek Dyjak - Piękny Instalator - Bilety na koncert

"Piękny instalator" to tytuł albumu Marka Dyjaka, który ukaże się nakładem wydawnictwa Agora 29 listopada 2019 roku. Jest to tytuł piosenki do tekstu Jana Kondraka, która była próbą nawiązania do obrazu Jerzego Dudy-Gracza. To właśnie tą piosenką Marek Dyjak w 1995 roku wyśpiewał jedną z nagród Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

Jak mówi sam artysta: – Piosenka oczywiście została lekko zmodyfikowana, wcześniej była strasznie agresywna i wulgarna, co dało mi nagrodę, ale dziś nikt by jej nie chciał puścić w radiu, dlatego na potrzeby tego albumu została troszeczkę zmiękczona.

Na albumie tę piosenkę Marek Dyjak zaśpiewał w duecie z raperem Vieniem. Gościnnie na krążku pojawi się także Renata Przemyk, oraz Zosia Hiszpańska – młoda skrzypaczka, grająca temat do muzyki z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego, do którego słowa na potrzeby piosenki „Miriam” napisał Robert Kasprzycki.

Marek Dyjak przyznaje, że zmienia się nieco brzmienie i klimat tego albumu. Jak mówi: – Będzie to inny rodzaj muzyki, nie umiem tego opisać. Musicie Państwo posłuchać. Wydaje mi się, że nastąpił jakiś zwrot, jakaś progresja.

Na płycie znajdą się piosenki autorstwa Jana Kondraka, Roberta Kasprzyckiego, Jacka Musiatowicza, Artura Andrusa, Dariusza Milińskiego i Adama Struga oraz temat z filmu „Jasminum” Zygmunta Koniecznego. Za produkcję muzyczną i opracowanie całości materiału odpowiada Marek Tarnowski, który od lat współpracuje z artystą, tworząc część jego zespołu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Marek Dyjak - Piękny Instalator

Koncerty Pana Marka to zawsze uczta dla zmysłów. Jak zawsze zachwycona.
Miejsce - sala nieco siermiężna, ostatnie rzędy bardzo ciasne, bardzo brakowało mi choćby automatu z kawą lub wodą - specjalnie przyjechałam na ten koncert z daleka. Artysta - wynagradza wszystko. Ogromny szacunek za zagranie koncertu mimo kłopotów ze zdrowiem. Mistrzu - nie gniewaj się - byłeś genialny, ale tym razem to dźwięki trąbki wywołały łzy. Dziekuję za piękno i wzruszenie.
Koncert udany. Dużo improwizacji muzycznych. Po koncercie Pan Marek podpisywał płyty i książki. Dobry kontakt z artysta.
Wspaniały koncert w kameralnej atmosferze.
Dyjak jest fantastyczny, chociaż nie wesoły. Ale można go słuchać i słuchać. Lekki niedosyt pozostawił, dlatego też już czekam na kolejny koncert !
Wspaniały wieczór na organy (akordeon), trąbkę I wyjątkowy głos.

Polecane z kategorii koncert