koncert Marek Dyjak

Marek Dyjak - Pierwszy Śnieg

koncert Marek Dyjak

Marek Dyjak - Pierwszy Śnieg

Marek Dyjak - Pierwszy Śnieg - Bilety na koncert

"Pierwszy Śnieg" to zapowiedź powrotu Dyjaka do jego korzeni, do pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej dla niego, molowej tonacji.

Na płycie pojawiają się teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza i Roberta Kasprzyckiego, które mogą znaleźć bezpośrednie odniesienie do ostatnich wydarzeń z jego życia. Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości.

Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka - Jerzy Małek.

"Wróciłem do moich ukochanych poetów i wierszy. Znów wybrałem pieśni w które wierzę. Jestem trochę starszy, już po 40-stce i dzisiaj te teksty nie straciły nic na moim ich rozumieniu. Uwielbiam te piosenki śpiewane przez ich autorów i postanowiłem je także zaśpiewać. Pragnę podziękować autorom tych starych, i tych całkiem nowych pieśni, które powstały na tę płytę. Długo szukałem w sobie powodu by spróbować jeszcze raz być interpretatorem. Śpiewanie swoich postanowiłem odłożyć na później, może na koniec..." Marek Dyjak

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Marek Dyjak - Pierwszy Śnieg

To mój drugi kontakt z Markiem Dyjakiem. Koncert bardzo mi się podobał a szczególnie oprawa muzyczna. Trąbka i akordeon, to dopiero połączenie. Polecam.
Niestety, dla mnie akompaniament był zdecydowanie za głośny :( i to mocno obniżyło jakość odbioru koncertu :(
Niesamowity klimat.
Bardzo dziekujemy koncert na najwyższym poziomie organizacja pełna profeska. Jeżeli można by coś zmienić to kucharza jedzenie delikatnie mówiąc pozostawiało wiele do życzenia z poważaniem Robert .i Wioletta
wspaniały, niezapomniany
Koncert wspaniały! Świetny Dyjak oraz muzyka w wykonaniu Małka i Tarnowskiego. Natomiast ustawienie krzeseł - TRAGEDIA. Wziąłem miejsce w rzędach, żeby być bliżej sceny, które kosztowało tylko samo co miejsca przy stolikach, natomiast okazało się, że dla organizatorów jestem klientem drugiej - a może nawet trzeciej - kategorii. Między rzędami straszny ścisk - być może po to, żeby tylko upchnąć kilka stolików więcej... Naprawdę, wystarczyło inaczej poustawiać stoliki, lub zrezygnować z 2-3 (sala jest duża, nie stracicie Państwo wiele), a pozostawić możliwość miejsca ludziom w rzędach. Osoby, które siedziały nie mogły przepuścić innych gości, którzy siedzieli dalej - dochodziło do sytuacji, w których ludzie musieli wchodzić na krzesła, żeby przepuścić kolejną osobę! Podsumowując - koncert - super (5), organizacja (1) - poważne zaniedbanie ustawianiu miejsc. Stąd średnia ocena to 3.
Koncert świetny muzycznie lecz fatalny organizacyjnie. Ustawiając krzesła organizatorzy potraktowali widzów jak kurczaki do stłoczenia w klatkach. Idstęp między rzędami był ekstremalnie mały a idstępu między krzesłami w danym rzędzie w ogóle nie było.
Niezwykły, wyjątkowy, wzruszający, pełny emocji koncert. Czekam z niecierpliwością na następny.
Wspaniały koncert, na pewno wybiorę się po raz kolejny, gdy tylko Pan Marek znów zawita w Łodzi.
justinev 20.03.2017 16:01
Bardzo klimatyczny nastrojowy koncert
Bardzo fajny występ. Charakterystyczny głos Dyjaka i świetne wykonanie instrumentalne.
Piosenki z nowej płyty Dyjaka bardzo dobre. Natomiast nagłośnienie fatalne, za głośne instrumenty (szczególnie trąbka) skutecznie zagłuszały słowa piosenek.

Polecane z kategorii koncert