koncert

Marek Torzewski

koncert

Marek Torzewski

Marek Torzewski - Bilety na koncert

Marek Torzewski światowej sławy śpiewak operowy, wielokrotnie nagradzany za sztukę wokalną, rozsławianie polskiej kultury w świecie i wybitną indywidualność artystyczną. Jako pierwszy polski artysta wykonał recital w Kwaterze Głównej NATO w Shepe oraz inaugurował Międzynarodowy Rok Chopinowski w Belgii, gdzie od lat mieszka. Na stadionie Śląskim w Chorzowie jako pierwszy artysta w Polsce wykonał hymn przed meczem Polska – Ukraina. Autorska piosenka Marka Torzewskiego „Do przodu, Polsko” została uznana za hymn reprezentacji.

Stowarzyszenia Mały Książę przyznało Artyście, jego małżonce ( aktorce i menedżerowi Barbarze Romanowicz –Torzewskiej ) oraz uzdolnionej wokalnie córce Agacie, honorowy tytuł Przyjaciela Małego Księcia za najlepszy wizerunek Polskiej Rodziny Artystycznej na Świecie.

W czasie swojej kariery Marek Torzewski skutecznie burzył schematyczne wyobrażenie polskich odbiorców o śpiewaku operowym w koturnowym anturażu. Tak jak Jan Kiepura śpiewał niegdyś arie operetkowe z balkonu hotelu, Torzewski pojawił się w programach TVP, na estradach, w plenerze ubrany mniej zobowiązująco, z półdługimi włosami.

Wykształcony klasycznie, nie ogranicza się do muzyki poważnej. Torzewski ujmuje pięknie brzmiącym, ciepłym głosem, swobodą i naturalnością, wprowadzając w romantyczny nastrój. Wyjątkowy talent umożliwił mu występy na scenach całego świata: w teatrze brukselskim, w Paryżu, Nowym Jorku czy w mediolańskiej La Scali. Miał przyjemność współpracować z najlepszymi dyrygentami m.in. Zubinem Mehtą czy Claudio Abbado.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć utwory z trzech ostatnich płyt Marka Torzewskiego : „Nic nie dane jest na zawsze”, „Magnes Dusz” i „L’amore”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Marek Torzewski

Artystycznie - było super. Technicznie, komuś udała się trudna sztuka popsucia nagłośnienia w auli UAM, która jako taka ma świetną akustykę - przy zbyt głośnym śpiewie znikały całkowicie wysokie tony i głos MT stawał się mało wyraźny (gdy było ciszej, wszystko było ok, co świadczy o tym, że nikt nie wpadł na pomysł, aby zrobić krótką próbę i dostroić korekcję dźwięku do specyfiki głosu i repertuaru MT).
Tomek 21.10.2019 08:36
Cudowny koncert!!!
Wspaniały artysta, piękny głos. Dziękuję za świetną zabawę i piękny wieczór spędzony przy wspaniałej muzyce.
Przepiękny koncert. Marek Torzewski to śpiewak najwyższej klasy.
Jestem bardzo zadowolona, uwielbiam słuchać pana Torzewskiego. Organizacja imprezy bardzo dobra, wszystko ok.
Wspaniały koncert, bardzo wysoki poziom, świetny kontakt z publicznością .
najpiekniejszy koncert i prezeent na Dzien Matki
Słuchać śpiewu Marka Torzewskiego to zaszczyt ,ale na żywo to jest dopiero coś.Poznalismy Jego żonę i córkę i troche Ich życia .Wspaniale sie bawiliśmy z mężem.Dziękujemy Elżbieta S.
Byłam drugi raz na koncercie pana Marka, piękny mocny głos, ładne utwory, sympatyczna atmosfera. Czekam na występ z córką na żywo. Dziękuję za miłe chwile. Jola

Polecane z kategorii koncert