koncert

Mehehe. Premiera płyty “Ciemnienie”

koncert

Mehehe. Premiera płyty “Ciemnienie”

Mehehe. Premiera płyty “Ciemnienie” - Bilety na koncert

sala: Broadway
wstęp: 15 zł, bilety do nabycia online lub w DK Kadr

Intrygujący duet, który w niekonwencjonalny sposób nawiązuje do tradycji szeptuch i magii ludowej. Mehehe tworzą Basia Songin i Helena Matuszewska, artystki związane z wieloma zespołami sceny folkowej i nie tylko (Sutari, Same Suki, InFidelis, Kuso).

Mehehe opowiada historie, które zachowały się w wyliczankach, tekstach kupalnockowych, zdaniach magicznych. Ta sama tajemnicza siła przyrody, niezrozumiała, przerażająca i ogromna, która niegdyś motywowała ludzi do tworzenia kultów, zaklęć i zachowań ochronnych, staje się inspiracją do poszukiwań muzycznych, tworzenia dźwięków, kreowania atmosfery. Jak brzmi dojrzewająca wilcza jagoda, gasnący ogień, wąż zrzucający skórę, woda w gardle topielca, kołysany wodą śryż, szadź na gałęziach drzewa, mech porastający kamień?

Mehehe próbuje przywołać tą ulotną chwilę, kiedy nadchodząca burza budzi lęk i każe nam się skryć gdzieś bezpiecznie, kiedy mgła o poranku budzi zachwyt, którego nie da się opisać słowami, kiedy nasze brzydsze i ciemniejsze ja każe komuś złorzeczyć i wyklinać. To język rzeczy ukrytych w szarości, o których nie mówi się w świetle dnia, a które nawet w nocy bywają wstydliwe lub niepokojące.

BASIA SONGIN wilk, kankle, wrzeciona, szepty, zaklinania, śpiew
HELENA MATUSZEWSKA złóbcoki, kaszgar, wrzeciona, looper, zaklinania, śpiew

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mehehe. Premiera płyty “Ciemnienie”

Świetny koncert! Cudowna płyta! Polecam
Wspanialy koncert. Polecam.

Polecane z kategorii koncert