koncert

Mela Koteluk

koncert

Mela Koteluk

Mela Koteluk - Bilety na koncert

Mela Koteluk zadebiutowała w 2012 roku albumem "Spadochron", który odniósł duży komercyjny sukces i zyskał status "Platynowej Płyty". Album zawiera dwanaście autorskich kompozycji, które stanowią połączenie popu i brzmień o charakterze alternatywnym. Całość tworzy historię opowiedzianą w bezpretensjonalny sposób, łączący klimat lirycznopoetycki z przestrzenią rockową. Za debiutancką płytę Mela otrzymała dwa Fryderyki 2013 w kategoriach Album Roku i Debiut Roku.

W 2014 roku ukazała się druga, autorska płyta Meli pt.: "Migracje". Album promują cztery single: "Fastrygi", "Żurawie origami" i "Tragikomedia". Każdy z utworów bardzo szybko znalazł się na playlistach stacji radiowych, w tym w czołówce Listy Przebojów Programu 3. "Migracje" to zbiór niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu charakterystycznego języka, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. W warstwie brzmieniowej opiera się on na łączeniu akustycznych i syntetycznych brzmień, w warstwie słownej realizm ściera się z abstrakcją. Na płycie pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu w kształcie przypominającego UFO, o nazwie hang drum. Utwory ubarwia wiolonczela, a także flety, saksofony i klarnety.

Koncerty to bardzo ważna przestrzeń dla Meli w komunikacji z fanami. Zdążyła już wystąpić zarówno w wielu klubach w całej Polsce, jak i na prestiżowych festiwalach: Open'er Festival, Coke Festival, Jarocin Festival czy Spring Break. W tym roku Mela dołączyła do składu Męskie Granie Orkiestra i zagrała na wszystkich odsłonach tej letniej trasy.

Ostatnio Mela wystąpiła na gościnnie na płycie Daniela Blooma, wykonując piosenkę "Katarakta", która stała się singlem promującym ten album.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mela Koteluk

Bardzo dobry koncert
Brakowało mi jednak klimatu i scenerii dziedzińca zamkowego. Irytowała mnie stylistyka wypowiedzi osoby prowadzącej i jej maniera spoufalania się z widownią, uważam, że nie nadaje się do prowadzenia koncertów poetyckich.
B fajny koncert
Mela Koteluk jak zawsze świetna. Wyjątkowa oprawa muzyczna. Kwadrofonik niesamowity.
Piękny , oryginalny i w pełni profesjonalny koncert Meli Kotulak ale również zespołu KWadrofonik , genialnego. Polecam
Fantastyczny koncert. Niezapomniane wrażenia.
Piękny koncert. Cudowna atmosfera, Mela mistrzostwo świata! Chylę czoła. Pozdrawiam Ania.
Jak zwykle piękny koncert Meli o magicznym głosie. Zespół dał czadu, było świetnie.
Takie to na jedno kopyto. Albo za mało muzyki a za dużo śpiewu albo na odwrót. Ostatnia piosenka była mega dobra i o to w śpiewie chodzi. Było widać dobrą zabawę. Fajnie posłuchać do kolacji przy winie- tak z połowę piosenek.
Koncert świetnie przygotowany i zagrany. Mela po kilku kawałkach powiedziała, że to będą inne wersje, niż na płycie i faktycznie tak było. I że ma nadzieję, że wytworzą się w nas nowe połączenia neuronalne. I tu było moje rozczarowanie, bo nastawiłem się na podobną energię jak na płycie. Zabrakło mi takiej dobrej pozytywnej fali dźwięków. W zamian świetne aranżacje świetlne, ale też, miałem wrażenie, zmieniony "duch" utworów. Czasem jest tak, że pewne zestawy dźwięków i słów są wręcz idealne, tutaj większość mi się rozjechała. Zrzucanie to na karb swojego niepotrzebnego nastawienia. A głos przecież ma piękny, mocny, charakterystyczny, ciepły :)
Bardzo fajny koncert! Bardzo bardzo bardzo!
Fantastycznie, Mela jest wspaniałym wykonawcą, a Jej głos jest fenomenalny.
Wspaniały koncert, bajkowa sceneria, nieziemska muzyka i światło oraz przepiękny głos.
Koncert fantastyczny pod każdym względem. Aż żal, że nie było pełnej sali! Mela Koteluk i jej zespół naprawdę na poziomie, a aranżacje wyjątkowe. Dodatkowo gra światłem - warto było przyjść! Polecam mocno :)
Świetne nagłośnienie, wspaniały widok z pierwszego rzędu (niska scena), niezwykłe aranżacje znanych piosenek, zjawiskowy głos Meli, klimatyczne oświetlenie sceny.
Fantastyczny, magiczny, po prostu łał!!!
koncert pod względem artystycznym na wysokim poziomie. Minus za słabe nagłośnienie wokalu - brak możliwości wysłuchania treści
Świetny koncert, świetna artystka i świetne miejsce na koncerty tego typu.
BYLO MAGICZNIE!!!!
Cudowny, magiczny, eteryczny, wzruszający....
Wspaniały koncert, świetna organizacja, piękne światła. Minusy: upominanie słuchaczy w trakcie koncertu o wyłączenie nagrywania było nieprofesjonalne. Prosze o tym fakcie informować przed koncertem, z pewnością ludzie uszanują ten fakt i nie będą nagrywać w trakcie koncertu.
koncert zapowiadał się jako wydarzenie i takim się okazał rewelacyjny głos zawodowy zespół nowe aranże utworów z 2 płyt ale niestety akustycznie było słabo czasami nie słyszałem co wokalistka śpiewa
Mega koncert! Świetne efekty świetlne i nie tylko ;)
Koncert byl fantastyczny niestety tam gdzie siedzialam (balkon) swiatlo bardzo swiecilo w oczy co przeszkadzalo i uniemozliwialo patrzenie na scene...
super, super, super !!!!
mega, wspaniale, cudownie dziekujemy #Mela
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii koncert