koncert

Mela Koteluk

koncert

Mela Koteluk

Mela Koteluk - Bilety na koncert

Mela Koteluk zadebiutowała w 2012 roku albumem "Spadochron", który odniósł duży komercyjny sukces i zyskał status "Platynowej Płyty". Album zawiera dwanaście autorskich kompozycji, które stanowią połączenie popu i brzmień o charakterze alternatywnym. Całość tworzy historię opowiedzianą w bezpretensjonalny sposób, łączący klimat lirycznopoetycki z przestrzenią rockową. Za debiutancką płytę Mela otrzymała dwa Fryderyki 2013 w kategoriach Album Roku i Debiut Roku.

W 2014 roku ukazała się druga, autorska płyta Meli pt.: "Migracje". Album promują cztery single: "Fastrygi", "Żurawie origami" i "Tragikomedia". Każdy z utworów bardzo szybko znalazł się na playlistach stacji radiowych, w tym w czołówce Listy Przebojów Programu 3. "Migracje" to zbiór niezależnych brzmieniowo kompozycji i polskich, autorskich tekstów. Całość dowodzi konsekwencji Meli i jej zespołu w pielęgnowaniu charakterystycznego języka, którego nie sposób pomylić z żadnym innym. W warstwie brzmieniowej opiera się on na łączeniu akustycznych i syntetycznych brzmień, w warstwie słownej realizm ściera się z abstrakcją. Na płycie pojawiają się oryginalne, kojące dźwięki bardzo rzadkiego instrumentu w kształcie przypominającego UFO, o nazwie hang drum. Utwory ubarwia wiolonczela, a także flety, saksofony i klarnety.

Koncerty to bardzo ważna przestrzeń dla Meli w komunikacji z fanami. Zdążyła już wystąpić zarówno w wielu klubach w całej Polsce, jak i na prestiżowych festiwalach: Open'er Festival, Coke Festival, Jarocin Festival czy Spring Break. W tym roku Mela dołączyła do składu Męskie Granie Orkiestra i zagrała na wszystkich odsłonach tej letniej trasy.

Ostatnio Mela wystąpiła na gościnnie na płycie Daniela Blooma, wykonując piosenkę "Katarakta", która stała się singlem promującym ten album.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Mela Koteluk & Kwadrofonik

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje

Piękny koncert. Cudowna atmosfera, Mela mistrzostwo świata! Chylę czoła. Pozdrawiam Ania.
Jak zwykle piękny koncert Meli o magicznym głosie. Zespół dał czadu, było świetnie.
Takie to na jedno kopyto. Albo za mało muzyki a za dużo śpiewu albo na odwrót. Ostatnia piosenka była mega dobra i o to w śpiewie chodzi. Było widać dobrą zabawę. Fajnie posłuchać do kolacji przy winie- tak z połowę piosenek.
Koncert świetnie przygotowany i zagrany. Mela po kilku kawałkach powiedziała, że to będą inne wersje, niż na płycie i faktycznie tak było. I że ma nadzieję, że wytworzą się w nas nowe połączenia neuronalne. I tu było moje rozczarowanie, bo nastawiłem się na podobną energię jak na płycie. Zabrakło mi takiej dobrej pozytywnej fali dźwięków. W zamian świetne aranżacje świetlne, ale też, miałem wrażenie, zmieniony "duch" utworów. Czasem jest tak, że pewne zestawy dźwięków i słów są wręcz idealne, tutaj większość mi się rozjechała. Zrzucanie to na karb swojego niepotrzebnego nastawienia. A głos przecież ma piękny, mocny, charakterystyczny, ciepły :)
Bardzo fajny koncert! Bardzo bardzo bardzo!
Fantastycznie, Mela jest wspaniałym wykonawcą, a Jej głos jest fenomenalny.
Wspaniały koncert, bajkowa sceneria, nieziemska muzyka i światło oraz przepiękny głos.
Koncert fantastyczny pod każdym względem. Aż żal, że nie było pełnej sali! Mela Koteluk i jej zespół naprawdę na poziomie, a aranżacje wyjątkowe. Dodatkowo gra światłem - warto było przyjść! Polecam mocno :)
Świetne nagłośnienie, wspaniały widok z pierwszego rzędu (niska scena), niezwykłe aranżacje znanych piosenek, zjawiskowy głos Meli, klimatyczne oświetlenie sceny.
Fantastyczny, magiczny, po prostu łał!!!
koncert pod względem artystycznym na wysokim poziomie. Minus za słabe nagłośnienie wokalu - brak możliwości wysłuchania treści
Świetny koncert, świetna artystka i świetne miejsce na koncerty tego typu.
BYLO MAGICZNIE!!!!
Cudowny, magiczny, eteryczny, wzruszający....
Wspaniały koncert, świetna organizacja, piękne światła. Minusy: upominanie słuchaczy w trakcie koncertu o wyłączenie nagrywania było nieprofesjonalne. Prosze o tym fakcie informować przed koncertem, z pewnością ludzie uszanują ten fakt i nie będą nagrywać w trakcie koncertu.
koncert zapowiadał się jako wydarzenie i takim się okazał rewelacyjny głos zawodowy zespół nowe aranże utworów z 2 płyt ale niestety akustycznie było słabo czasami nie słyszałem co wokalistka śpiewa
Mega koncert! Świetne efekty świetlne i nie tylko ;)
Koncert byl fantastyczny niestety tam gdzie siedzialam (balkon) swiatlo bardzo swiecilo w oczy co przeszkadzalo i uniemozliwialo patrzenie na scene...
super, super, super !!!!
mega, wspaniale, cudownie dziekujemy #Mela
Koncert raczej dla jej fanów znających dobrze jej dyskografię. Bardzo profesjonalny występ, dużo interpretacji, które niestety były dla mnie obce, stąd subiektywna ocena nie jest wysoka. Jednakże pod względem artystycznym nie ma czego zarzucić i jej wierni fani z pewnością byli zachwyceni. Ja jednak w połowie wyszłam, bo dla mnie było za..smętnie..
Tragiczna organizacja. Nie wiem ile sprzedali biletów, ale ledwo zmieściłam się aby wejść do lokalu. Nie mówiąc już o widoczności sceny, którą zasłaniają filary. Miejsca siedzące to już totalna klapa (źle rozstawione, za mało)
Kasiek 14.09.2016 09:59
Ta druga gwiazdka to tylko ze względu na talent artystki, jednak to nie było wciągające przedstawienie, to nawet nie był akustyczny koncert, a raczej granie ogniskowe do garstki osób w pięknie malowniczej scenerii. Nie mieliśmy ani garstki osób ani pięknej scenerii. Pomieszczenie (bo raczej nie sala, krzesła ze świetlicy, zaduch i gorąc - to można było zapamiętać. A jak to wyglądało muzycznie? Niestety trochę nijak, bo jak już decydujemy się zagrać akustycznie, to sprawmy, że ta muzyka nas będzie wciągać, weźmy zaprośmy jeszcze kogoś do pianina, skrzypiec, fletu czy choćby zwykłych grzechotek... a tak wyszło by to dobrze przy ognisku na łące w lesie. Przykre ale prawdziwe i znudzenie ludzi, prawie śpiących Aranżacje mało ciekawe, gorsze od oryginałów, np. "Wielkie Nieba" bez polotu i energii - wiem, miało tak być - ale to się nie sprawdziło, a już na pewno nie w tej cenie biletu. To było przedstawienie na fanatyków Meli, którym cokolwiek by Pani nie zaśpiewała byliby wniebowzięci, ale nie dla tych którzy chcieli odkryć inne oblicze tego co juą znają. Gratulacje za świetny głos, który nieco uratował sytuację.
Jak dla mnie rewelacyjny występ. Coś pięknego gdy dwoje ludzi tak dobrze współgra i bawi się muzyką z uciechą dla widowni.
Świetny występ Meli, fantastyczna akustyka, imponująca gra świateł; czekam na więcej :-)
Magiczny wieczór dzięki niezwykłym Artystom. Chciałoby się słuchać i słuchać... Kolejny bilet już czeka - to chyba najlepsza recenzja :)
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane