koncert Mela Koteluk

Mela Koteluk & Kwadrofonik

koncert Mela Koteluk

Mela Koteluk & Kwadrofonik

Mela Koteluk & Kwadrofonik - Bilety na koncert

W ramach 47. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie muzyczne – Mela Koteluk, Kwadrofonik i ich album „Astronomia poety. Baczyński” z piosenkami na podstawie wierszy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu są wspólnym dziełem Meli Koteluk oraz Bartka Wąsika, pianisty z kwartetu Kwadrofonik, który jest również autorem aranżacji.

Mela Koteluk – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Laureatka Fryderyków w kategoriach „Debiut roku”, „Artystka roku”, „Album roku – pop alternatywny” oraz wielu prestiżowych nagród. Popularność zyskała m.in. za sprawą świetnie przyjętego albumu „Spadochron”, który ukazał się w 2012 r. Drugi album „Migracje”, wydany w 2014 r., ugruntował pozycję wokalistki, osiągając status podwójnej platynowej płyty i powtarzając sukces jej debiutanckiego krążka. Jesienią 2018 r. ukazała się trzecia płyta artystki – „Migawka”, która została wyróżniona Fryderykiem 2019 w kategorii „Album roku – pop alternatywny”. Mela ma na swoim koncie setki koncertów w ramach festiwali i autorskich tras koncertowych. Współpracowała m.in. z Czesławem Mozilem, Hanią Rani, Smolikiem, Danielem Bloomem czy Fiszem.

Kwadrofonik – laureat Paszportu „Polityki”; dzięki niekonwencjonalnemu instrumentarium jest jedynym tego typu kwartetem w Polsce i jednym z niewielu na świecie. Zespół tworzą pianiści Emilia Sitarz i Bartek Wąsik oraz perkusiści Magdalena Kordylasińska-Pękala i Piotr Maślanka (od 2020 r.). Kwadrofonik ma na koncie liczne nagrody, w tym Grand Prix Festiwalu Nowa Tradycja, nagrodę Europejskiej Unii Radiowej, zwycięstwo w konkursie Folkowy Fonogram Roku za debiutancki album „Folklove” oraz „Requiem ludowe” z udziałem Adama Struga. Występowali w większości krajów europejskich, w Azji i obu Amerykach, m.in. w słynnym Carnegie Hall czy w Filharmonii Berlińskiej. Grali podczas festiwali folkowych i muzyki współczesnej, a także na scenach filharmonicznych oraz offowych. Współpracowali m.in. z Dorotą Miśkiewicz, Janem Komasą czy Arturem Rojkiem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Mela Koteluk & Kwadrofonik

Bardzo dobry koncert
Brakowało mi jednak klimatu i scenerii dziedzińca zamkowego. Irytowała mnie stylistyka wypowiedzi osoby prowadzącej i jej maniera spoufalania się z widownią, uważam, że nie nadaje się do prowadzenia koncertów poetyckich.
B fajny koncert
Mela Koteluk jak zawsze świetna. Wyjątkowa oprawa muzyczna. Kwadrofonik niesamowity.
Piękny , oryginalny i w pełni profesjonalny koncert Meli Kotulak ale również zespołu KWadrofonik , genialnego. Polecam
Fantastyczny koncert. Niezapomniane wrażenia.

Polecane z kategorii koncert