koncert

Melody Gardot

koncert

Melody Gardot

Melody Gardot  - Bilety na koncert

Melody Gardot (ur. 2 lutego 1985 w New Jersey) – amerykańska piosenkarka jazzowa, autorka piosenek, pianistka i gitarzystka z Filadelfii. Śpiewa po angielsku i po francusku.

Wychowywała ją głównie babcia (powojenna emigrantka z Polski), ponieważ matka była fotografem i wiele podróżowała. Naukę muzyki pobierała od 9 roku życia. Od 16 roku życia grywała na fortepianie w weekendy w barach Filadelfii, wykonując utwory tradycyjnego jazzu, rockandrollowe i piosenki Radiohead. Przed wypadkiem uczyła się w Community College w Filadelfii.

Artystka zagrała koncert w Polsce 26 września 2009 w radiowym studiu im. Agnieszki Osieckiej dla około 100 osób. Koncert ten był transmitowany w Programie Trzecim Polskiego Radia. Podczas wywiadu 26 września 2009 w Programie Trzecim Polskiego Radia wprawiła w zakłopotanie dziennikarza Piotra Barona przytaczając słowa swojej babki, z pochodzenia Polki, mówiąc "bo ci dam po dupie". W 2012 roku Gardot zagrała dwa koncerty w Polsce. Dnia 29 lipca 2012 roku wystąpiła w Warszawie w ramach Warsaw Summer Jazz Days. 30 lipca 2012 odbył się jej koncert na dużym dziedzińcu Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Melody Gardot

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert