koncert

Mikołajki Jazzowe: Marcin Wasilewski Trio ft. Joakim Milder

koncert

Mikołajki Jazzowe: Marcin Wasilewski Trio ft. Joakim Milder

Mikołajki Jazzowe: Marcin Wasilewski Trio ft. Joakim Milder - Bilety na koncert

Trio Marcina Wasilewskiego to najbardziej znane na świecie polskie trio jazzowe i jedyny w pełni polski zespół w uznawanej za najważniejszą wytwórnię jazzową świata- ECM Records z Monachium.
7 października ukaże się ich nowy album pt. Spark of Life, czwarty w wytwórni ECM Records, a ósmy w całej 20-letniej karierze zespołu. Do współpracy przy jego nagraniu muzycy zaprosili znakomitego szwedzkiego saksofonistę Joakima Mildera i z nim także pojawią się na koncercie w Toruniu.

W najnowszym materiale muzycy ulegli magii muzyki Krzysztofa Komedy oraz subtelności gry Mildera impresyjnie rozgrywając „ Sleep Safe and Warm ” – kompozycję ze słynnego filmu „Rosemary’s Baby” Romana Polańskiego. Jak zwykle w projektach Trio pojawiają się kompozycje pianisty Marcina Wasilewskiego (z arcyciekawą „Spark of Life ”), ale także– co stało się już tradycją układu płyt polskich muzyków – niezwykle interesującymi, subtelnymi interpretacjami kompozycji Herbiego Hanckocka („Actual Proof”), Grażyny Bacewicz („Largo” w znakomitej aranżacji S. Kurkiewicza), rockowego przeboju The Police („Message In A Bottle”) oraz hitu grupy Hey „Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan ”.

Daremnie szukać podobnej wirtuozerii w muzyce tak kontemplacyjnej i romantycznej. Lider to nie tylko wirtuoz fortepianu, ale też prawdziwy talent kompozytorski. Zespół sięgając po swoje kompozycje, mistrzów jazzu a nawet artystów popowych reinterpretuje znaczenie muzyki improwizowanej tworząc coś czym słusznie zachwyca się cały jazzowy światek. Bez wątpienia tegoroczne Mikołajki jazzowe zapowiadają się absolutnie niezwykle.
Honorowy Patronat nad wydaniem płyty i trasą promującą nowy album objęli Ambasadorowie Niemiec i Szwecji. Mecenasem trasy jest STOART Związek Artystów Wykonawców.

Marcin Wasilewski Trio ft. Joakim Milder:
Marcin Wasilewski- lider, fortepian,
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas,
Michał Miśkiewicz – perkusja
Joakim Milder – saksofon

"W całej historii polskiego jazzu nigdy nie istniała grupa taka jak ta. Ci muzycy codziennie mnie zdumiewają. Stają się coraz lepsi" – Tomasz Stańko

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mikołajki Jazzowe: Marcin Wasilewski Trio ft. Joakim Milder

Piękny koncert, którego słuchałem znając dobrze płytę. Ale nawet znany jazz słuchany na żywo to zawsze niespodzianki i nowe wrażenia!
Znakomity występ Tria, promujący ostatni album "Spark of LIfe". Wysoka forma plus występ gościnny szwedzkiego saksofonisty. Jak zwykle się nie zawiodłem.

Polecane z kategorii koncert