koncert Mirosław Czyżykiewicz Solo

Mirosław Czyżykiewicz - Odchodzę Wracam - koncert

koncert Mirosław Czyżykiewicz Solo

Mirosław Czyżykiewicz - Odchodzę Wracam - koncert

Mirosław Czyżykiewicz - Odchodzę Wracam - koncert - Bilety na koncert

W naszym repertuarze powracamy do nurtu poezji śpiewanej. Już 6 marca gościć będziemy jednego z czołowych przedstawicieli tego gatunku, pieśniarza, poetę, kompozytora Mirosława Andrzeja Czyżykiewicza z koncertem „Odchodzę. Wracam”.

Artysta w swojej twórczości prezentuje refleksyjne podejście do życia jako do tematu. W jego interpretacjach wyraźnie czuć osobiste widzenie otoczenia, oryginalną publicystykę komentującą teraźniejszość, subtelne erotyki według własnych i cudzych tekstów, dopełnione autoironicznym stosunkiem do własnego nieporadnego wchodzenia w emocjonalną dojrzałość. Czyżykiewicz oprócz pisania własnych tekstów komponuje muzykę do wierszy Josifa Brodskiego ale też wykonuje utwory Włodzimierza Wysockiego w polskich tłumaczeniach.

Tym razem legendarny bard zaśpiewa kompozycje Hadriana Tabęckiego, Witolda Cisło i swoje. Autorami tekstów do projektu „Odchodzę. Wracam” są wybitni poeci piosenki - Michał Zabłocki, Leon Sęk, Andrzej Poniedzielski, Wojciech Kass, Jan Wołek, Wojciech Byrski oraz Agnieszka Grochowicz. W warstwie muzycznej płyta przypomina nieco wcześniejsze produkcje Czyżykiewicza – „AVE” z 1999 roku - jest w niej podobna lekkość i piosenkowość.

Na scenie obok Mirosława Czyżykiewicza będzie można posłuchać współautorów i producentów muzycznych projektu - Witolda Cisło i Hadriana Tabęckiego. Wspierać ich będzie wspaniały klarnecista i saksofonista - Mario Jeka. Nowością dla fanów talentu Czyżykiewicza będzie obecność wspaniałych wokalistek ubarwiających swoimi talentami koncert, czyli Aleksandry Troczyńskiej i Anny Ozner.

Wśród utworów wykonanych na koncercie usłyszymy zarówno kompozycje z najnowszej płyty jak i starsze hity Artysty.

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje Mirosław Czyżykiewicz - Odchodzę Wracam - koncert

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert