koncert Mirosław Czyżykiewicz Solo

Mirosław Czyżykiewicz Trio

koncert Mirosław Czyżykiewicz Solo

Mirosław Czyżykiewicz Trio

Mirosław Czyżykiewicz Trio - Bilety na koncert

Jak co roku, jesienną listopadową porą, Dwór Artusa przeistoczy się w krainę poezji… A to za sprawą kolejnej, XXVIII już edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego O liść konwalii im. Zbigniewa Herberta.

O oprawę muzyczną tego poetyckiego wieczoru zadba równie poetycko - Mirosław Czyżykiewicz. Bard, gitarzysta, poeta, kompozytor, artysta grafik. Przymioty można by mnożyć. Mnożyć można też pozytywne opinie i recenzje wydanych płyt i odbytych koncertów. Cenią go zarówno miłośnicy Stachury, Wysockiego jak i Cohena. Wyróżnia go charakterystyczny głos i swoisty typ emocji, gdzie jego własne aranżacje przerywa niespodziewanie krzyk, przejmujący szept, melorecytacja. O czym śpiewa Czyżykiewicz? Po prostu o życiu! Jego pieśni to opis świata, zapis wrażeń, notatka z podróży.

Takim swoistym memorandum będzie toruński recital, będący kompilacją utworów ze starszych, autorskich płyt Czyżykiewicza: Superata, Ave, Allez oraz najnowszej - Ma cherie. Usłyszymy liryczne teksty muzyka, jak również Brodskiego, Hardy`ego, Gałczyńskiego, Kaczmarskiego, Wołka czy Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej. Skład listopadowego spotkania w Dworze Artusa dopełnią dwaj instrumentaliści - Hadrian Filip Tabęcki oraz Mariusz Jeka. Zapowiada się poetyckie święto na najwyższym poziomie!

Wystąpią:

Mirosław Czyżykiewicz - śpiew, recytacje, gitara
Hadrian Filip Tabęcki - fortepian, kierownictwo muzyczne
Mariusz Jeka - klarnet, saksofony

CZYTAJ WIĘCEJ

Recenzje Mirosław Czyżykiewicz Trio

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert