koncert

Mister D.

koncert

Mister D.

Mister D. - Bilety na koncert

Mister D. to muzyczne wcielenie Doroty Masłowskiej. Album "Społeczeństwo jest niemiłe" zawiera autorską, domową mieszankę rapu, punka i muzyki tanecznej. W warstwie tekstowej znajdziemy psychodeliczny zlep opowieści z popularnej prasy, wyrażony statystycznie polskim językiem i właściwym mu sposobem rozumowania.

- "Moim gatunkiem macierzystym pozostaje słowo - podkreśla Masłowska. - Ale literatura jako branża bardzo mnie zmęczyła. Uważam że polskie społeczeństwo jest bardzo niemiłe. Ale nie mogę o tym napisać książki, bo nienawidzę literatury zaangażowanej. A tu nagle mogłam wyrazić wszystkie ponure refleks jena temat tirówek, alfonsów, hajsu i jeżdżenia Audi. Czułam się wolna i szczęśliwa."

Jej teledysk do piosenki "Chleb" wywołał spore poruszenie w mediach w Polsce i na świecie. O gościnnym występie Anji Rubik w roli Princess Dresiary rozpisywał się m.in. "Vogue", "Dazed and Confused" i "Huffington Post". Płyta Mister D. została jedną z najchętniej kupowanych w polskim iTunes.

"Masłowska wokalistka ciągle jest Masłowską pisarką" - czytamy w "Gazecie Wyborczej" w recenzji Roberta Sankowskiego. "Eksperymentuje, bezczelnie prowokuje, jest balansującym na granicy kiczu naturszczykiem. Złote łańcuchy, prześwitujące bluzki, puchówki z błyszczących materiałów, jaskrawe szminki. Jak w swoich powieściach Masłowska demaskuje pustkę tej rzeczywistości poprzez język. I ten niezwykły talent do żonglowania słowami pozostaje jej kluczowym atutem".

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Mister D.

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert