koncert

Musical - Gdybym był bogaczem

koncert

Musical - Gdybym był bogaczem

Musical - Gdybym był bogaczem - Bilety na koncert

Zapraszamy Państwa na wyjątkowe widowisko muzyczne oparte na słynnym światowej sławy musicalu „Skrzypek na dachu” do którego znakomitą muzykę skomponował amerykański kompozytor niemieckiego pochodzenia Jeery Bock.

Historia jest dość luźno oparta na motywach książki „Dzieje Tewji Mleczarza”.

Premiera musicalu odbyła się w 1964 roku na Broadwayu i od tej pory musical grany jest non-stop w teatrach muzycznych na całym świecie. Miał również liczne inscenizacje w wielu polskich teatrach muzycznych od Łodzi aż po Gdynię. Fabuła akcji rozgrywa się w małej miejscowości Anatewka na terenie carskiej Rosji. Tewje Mleczarz chce wydać za mąż swoje córki. Te jednak odrzucają propozycje swatki i szukają związków z miłości. Tewje ma trudny wybór czy życie w zgodzie z tradycją postawić ponad szczęście własnych dzieci?

W muzycznym przedstawieniu nie brakuje humoru żydowskiego i charakterystycznych dla kultury żydowskiej zwyczajów. W Polsce niemal wszystkie teatry muzyczne podejmowały się wystawienia tego musicalu a przeboje jak choćby tytułowy „Gdybym był bogaczem … weszły na stałe do repertuaru śpiewaków operowych i zawsze z entuzjazmem przyjmowane są przez publiczność. W przedstawieniu usłyszymy znakomitych aktorów i śpiewaków scen warszawskich oraz poprzez oryginalna scenografię tamtych lat będziemy mogli przenieść się do przedwojennej Anatewki. Bilety na ten wyjątkowy muzyczny wieczór można nabyć w sekretariacie Domu Kultury Stare Babice oraz na portalu Biletyna.pl

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Musical - Gdybym był bogaczem

Bawiliśmy się świetnie. Skromna scenografia i obsada ale wykonanie znakomite. Przypomniały się wszystkie melodie.
Bardzo miły wieczór dzięki wspaniałym artystom. Wzruszające piosenki, wspaniała historia. Polecam.

Polecane z kategorii koncert