koncert

Muzyka filmowa i niefilmowa – Jan Kanty Pawluśkiewicz

koncert

Muzyka filmowa i niefilmowa – Jan Kanty Pawluśkiewicz

Muzyka filmowa i niefilmowa – Jan Kanty Pawluśkiewicz - Bilety na koncert

Muzyka filmowa i niefilmowa – Jan Kanty Pawluśkiewicz

Jan Kanty Pawluśkiewicz to jeden z najbardziej znanych kompozytorów muzyki filmowej i rozrywkowej w Polsce, współtwórca legendarnej grupy ANAWA z Markiem Grechutą, a następnie Andrzejem Zauchą na czele. Współpracował także z Piwnicą pod Baranami. Jan Kanty Pawluśkiewicz to także kompozytor wielu znanych piosenek z repertuaru Grzegorza Turnaua, Andrzeja Zauchy, czy Marka Grechuty, oraz twórca dużych form muzycznych, m.in.: „Opery żebraczej”, oratorium „Nieszpory Ludźmierskie”, poematu symfonicznego „Harfy Papuszy”, musicalu „Szalona lokomotywa”.

Ten wybitny krakowski kompozytor postanowił zabrać publiczność w podróż po rozległych meandrach swojej twórczości. Zapraszając do współpracy świetnych muzyków – jazzmanów, „piwniczan”, członków ostatniego składu Anawa – proponuje brawurowe, wirtuozowskie wykonanie utworów z nagrodzonej Złotym Lwem podczas 38. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni ścieżki dźwiękowej z filmu „Papusza”. W programie nie zabraknie również znakomitych piosenek skomponowanych przez Pawluśkiewicza, który wystąpi na koncercie i kilka z nich sam śpiewa.

Na jednej scenie z Janem Kantym wystąpią Hanna Banaszak, Joanna Nawojska i Maciej Lipina. Publiczność usłyszy m. in. „Serce” z repertuaru Grechuty, piosenki z kultowego filmu „Wodzirej”, ale także „Nie przerywajcie zabawy”, czy „Linoskoczka” z albumu „Anawa”, które z legendarnym zespołem kierowanym przez Pawluśkiewicza w 1973 roku zaśpiewał Andrzej Zaucha.

Joanna Nawojska – autorka słów i muzyki, pianistka, wokalistka, laureatka Ogólnopolskich Festiwali, m.in. Grand Prix na Festiwalu nOFFa, I miejsca na Festiwalu Piosenki Artystycznej „Poetycka Dolina”, Wyróżnienia na Festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej”, czy I miejsca 53. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W 2018 roku wystartowała z debiutancką, samodzielnie wydaną EP „Kwiaty do domu” i nagrywając na niej autorski materiał zamknęła w różnorodnych utworach swój głos, fortepian oraz instrumenty smyczkowe i perkusjonalia. Szukająca, i radością błądząca gdzieś pomiędzy gatunkami, samozwańczo nazywająca się częścią eclectic soundu. Samodzielnie, oraz z wszelkimi projektami, poznająca krok po kroku zarówno te mniejsze, jak i większe sceny, na artystycznej mapie Polski.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Muzyka filmowa i niefilmowa – Jan Kanty Pawluśkiewicz

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert