koncert

Muzyka w ciemności - czyli koncert 5 zmysłów - Wojtek Szczepanik

koncert

Muzyka w ciemności - czyli koncert 5 zmysłów - Wojtek Szczepanik

Muzyka w ciemności - czyli koncert 5 zmysłów - Wojtek Szczepanik - Bilety na koncert

Opis: Wyobraź sobie, że nagle gaśnie światło, otacza Cię delikatny zapach orientalnych przypraw, twarz muska dotyk piór, na twoich kolanach leży smakowity podarek, zaś ze sceny płyną relaksacyjne dźwięki fortepianu Wojtka Szczepanika. To nie sen, a unikatowy koncert 5 zmysłów, na który w marcu zapraszamy do Dworu Artusa.

W zdobnej neobarokowej sali zaproponujemy Wam absolutnie bezprecedensowe przedsięwzięcie z pogranicza muzyki i terapii. Relaksacyjny medytacyjny występ, który zaangażuje wszystkie zmysły, wyostrzy je i nauczy Was zupełnie innego reagowania na bodźce zewnętrzne. O serce tego przedsięwzięcia, czyli płynące ze sceny dźwięki zadba pianista i wirtuoz Wojtek Szczepanik.

Ten interesujący artysta przeszedł długą drogę od imprez techno do występów w najlepszych salach filharmonii w Polsce. Po rezygnacji z kariery profesjonalnego skateboardzisty ze względu na zbyt dużą ilość różnorakich kontuzji, Wojtek postanowił zająć się muzyką na poważnie. Pchnięty pasją do komponowania inwestował w swój muzyczny rozwój. Jednak decyzja o poświęceniu się muzyce podjęta została po niefortunnej kradzieży w Paryżu, gdy aby zarobić na bilet powrotny zaczął grać na ulicy w Gare Du Nord.

Obecnie Wojtek łączy komponowanie ze studiami architektonicznymi. Zrozumienie dla przestrzeni i dźwięku jest dobrze słyszalne w jego kompozycjach. Pianista podchodzi do muzyki z intuicyjną refleksją rzadko spotykaną u tak młodych artystów. Pierwszy album Instinct nagrał w drewnianym kościele, a wydała go niszowa, szwedzka wytwórnia 1631 Recordings. Ciekawostką jest, że Wojtek skomponował go w kluczu A, czyli obniżonym o dwa Herz’e, by dopasować się do częstotliwości, w której ludzkie ciało wibruje, gdy jest zrelaksowane.

Ci z Was, którzy uwielbiają autentyczne, intymne i dobrze przemyślane dźwięki, na pewno zachwycą się Wojtkiem Szczepanikiem i naszym niezwykłym koncertem pięciu zmysłów!!!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Muzyka w ciemności - czyli koncert 5 zmysłów - Wojtek Szczepanik

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert