koncert
NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI Pieśni Piwnicy pod Baranami - Agata Ślazyk

koncert

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI Pieśni Piwnicy pod Baranami - Agata Ślazyk

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI  Pieśni Piwnicy pod Baranami - Agata Ślazyk - Bilety na koncert

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI Pieśni Piwnicy pod Baranami - Agata Ślazyk - Kraków NCK, Nowohuckie Centrum Kultury - sala kameralna | Kupuj Bilety Online

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI Pieśni Piwnicy pod Baranami - Agata Ślazyk 

Agata Ślazyk - śpiew, gitara

Tomasz Kmiecik - fortepian 

Michał Chytrzyński – skrzypce

Zaprasza Basia Stępniak- Wilk

„Gdzieś na ulicy nienazwanej”

Recital złożony z piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego w legendarnym kabarecie. Artystka wybrała z piwnicznego archiwum pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz.
W programie pojawią się pieśni zwane „piwnicznymi hymnami”, stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją Bolesława Leśmiana, Haliny Poświatowskiej, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu pojawią się utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. „Taka głupia to ja już nie jestem”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, piwniczny hymn – „Ta nasza młodość”, utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza – m.in. „Pejzaż horyzontalny”, Andrzeja Nowaka „Niebieska patelnia”. „Sonet 49” Wiliama Szekspira z muzyką Piotra Walewskiego – kompozytora m.in. słynnych „Dezyderatów” – w wykonaniu Agaty nabiera nowego blasku. Usłyszymy także utwory, z którymi Agata Ślazyk pojawiła się w Piwnicy. Takie, które stały się jej artystyczną wizytówką, jak choćby pieśń do wiersza Światopełka Karpińskiego „Groteska o grajku i wiolonczeli”, z której zaczerpnięty jest tytuł recitalu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Kraków

WYPRZEDANE

Recenzje

Brak recenzji

PROMOCJA DNIA

-25%

Gdynia
25.10.2019 19:00

bilety od 45,00 zł

KUP BILET

Polecane

KULT

KULT

(77)

najblizsze wydarzenie
03.11.2019 18:00

bilety od 60.00 PLN

Kraków inne wydarzenia