Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI Pieśni Piwnicy pod Baranami - Agata Ślazyk

koncert

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI Pieśni Piwnicy pod Baranami - Agata Ślazyk

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI  Pieśni Piwnicy pod Baranami - Agata Ślazyk - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI:
Pieśni Piwnicy pod Baranami

Wystąpią
Agata Ślazyk – śpiew, gitara
Tomasz Kmiecik – fortepian
Mikołaj Kostka – skrzypce

zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

Artystka Piwnicy pod Baranami Agata Ślazyk w koncercie
"Gdzieś na ulicy nienazwanej..." - Pieśni Piwnicy pod Baranami

Recital złożony z piwnicznych utworów jest naturalną konsekwencją czasu spędzonego przez Agatę Ślazyk w legendarnym kabarecie. Artystka wybrała z piwnicznego archiwum pieśni, które w pełni zgadzają się z jej emocjami i doświadczeniem. Połączenie temperamentu z wrażliwością wokalistki owocuje tym, że znane piwniczne utwory uzyskują świeży, oryginalny, niezwykle przejmujący wyraz.
Wszystkie pieśni tego koncertu zaistniały na scenie Kabaretu Piwnica pod Baranami. W połowie to utwory stanowiące najbardziej rozpoznawalny fragment historii legendarnego miejsca. Zabrzmią kompozycje zainspirowane poezją m.in. Witkacego, Wiesława Dymnego i Agnieszki Osieckiej. W programie koncertu pojawią się utwory Zygmunta Koniecznego – m.in. „Oczy tej małej”, „Jaki śmieszny jesteś pod oknem”, piwniczny hymn – „Ta nasza młodość”, utwory Jana Kantego Pawluśkiewicza – m.in. „Pejzaż horyzontalny”, Andrzeja Nowaka „Niebieska patelnia”. „Sonet 49” Williama Szekspira z muzyką Piotra Walewskiego – kompozytora m.in. słynnych „Dezyderatów” - w wykonaniu Agaty nabiera nowego blasku.
Usłyszymy także pieśni, które na piwniczną scenę wprowadziła sama Agata Ślazyk, a wśród nich kompozycję Tomasza Kmiecika do wiersza Światopełka Karpińskiego „Groteska o grajku i wiolonczeli”. To pieśń, z którą Artystka pojawiła się w Piwnicy i z której zaczerpnięty jest tytuł recitalu.

Na scenie artystce towarzyszą:
Tomasz Kmiecik - piwniczny pianista i kompozytor; twórca muzyki do kilkudziesięciu spektakli teatralnych; wyróżniony w kategorii „muzyka teatralna” - Złotą Maską w 1995 r.;

Mikołaj Kostka - skrzypek, kompozytor; twórca zespołu Raczkowski/Kostka Duo oraz lider formacji Follow Dices, laureata XIII Hanza Jazz Festiwal, wyróżnionego na Blue Note Poznań Competition 2017; z obiema formacjami debiutował fonograficznie w 2018 r.;

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI Pieśni Piwnicy pod Baranami - Agata Ślazyk


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert