koncert

Najpiękniejsze Piosenki – „WOŁOSATKI”

koncert

Najpiękniejsze Piosenki – „WOŁOSATKI”

Najpiękniejsze Piosenki – „WOŁOSATKI” - Bilety na koncert

Najpiękniejsze Piosenki – „WOŁOSATKI”

Wystąpi- Zespół wokalno-instrumentalny „WOŁOSATKI”

Zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

Wołosatki - zespół wokalno-instrumentalny o harcerskich korzeniach, który powstał w 1974 roku podczas pierwszej edycji Festiwalu Piosenki Turystycznej w Wołosatem. Od tamtej pory śpiewająca i grająca młodzież z Kielc przekazuje co kilka lat miejsce w zespole młodszym koleżankom i kolegom - to sposób na wieczną młodość Wołosatek, Grupa prezentuje przeważnie utwory własne, kultywując ideę śpiewania wielogłosowego, łącząc tradycję ze współczesnymi kierunkami muzyki. Podczas koncertów słyszymy zatem ballady, bossa novy, bluesa, reggae, country, rock`n rolla - głównie kompozycje Ryszarda Pomorskiego do tekstów m.in. Wiesława Buchcica, Wiesława Jarosza i Mirosława Souczka. Zespół wpisuje się swoją twórczością i akustycznym brzmieniem w nurt piosenki turystycznej i poezji śpiewanej. Prezentuje i popularyzuje walory turystyczne kraju, zwłaszcza Bieszczadów. W czasie swojej 40-letniej kariery wylansował wiele przebojów (We wtorek po sezonie, Moja stara peleryna), śpiewanych przez harcerską i turystyczną Polskę. Nagrał i wydał ponad 20 płyt autorskich oraz 10 edycji "Śpiewniczka Bieszczadniczka". W 2019 roku ukazał się też album „Wołosatki i Przyjaciele”, na który piosenki Wołosatek specjalnie nagrali m.in. Elżbieta Adamiak, Basia Stępniak-Wilk, Jerzy Filar, Leszek Kopeć, Artur Andrus, Tomasz Wachnowski, Andrzej Krzywy, Wolna Grupa Bukowina.
Po zdobyciu wszystkich możliwych nagród na Ogólnopolskich Przeglądach Piosenki Turystycznej „YAPA” i „Bakcynalia”, od 1988 roku występuje tam i na innych przeglądach i festiwalach w charakterze gościa specjalnego.

Wołosatki dopracowały się własnego, rozpoznawalnego stylu. Koncerty prezentowane w kraju i za granicą oparte są na szerokim, nie tylko turystycznym, repertuarze. W innych krajach nie ma odpowiednika takiego trendu muzycznego, jaki prezentuje zespół. Nic więc dziwnego, że Wołosatki nie mieszczą się w klasycznych formach zagranicznych festiwali - wśród chórów, orkiestr, wieloosobowych zespołów wokalnych. Ale właśnie niepowtarzalność grupy skłania organizatorów do zapraszania Wołosatek na krajowe i zagraniczne sceny. Zespół koncertował w wielu europejskich krajach, także w Brazylii, Chinach, na Kubie, ale najlepiej czuje się wśród polskiej publiczności z kręgu „Krainy łagodności”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Kraków

Recenzje Najpiękniejsze Piosenki – „WOŁOSATKI”

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert