koncert

Najpiękniejsze piosenki Bułata Okudżawy śpiewa Łada Gorpienko

koncert

Najpiękniejsze piosenki Bułata Okudżawy śpiewa Łada Gorpienko

Najpiękniejsze piosenki Bułata Okudżawy śpiewa Łada Gorpienko - Bilety na koncert

Najpiękniejsze piosenki : Bułat Okudżawa

Łada Gorpienko - śpiew, gitara

Oleg Dyyak - akordeon

zaprasza Basia Stępniak - Wilk

Bułat Szawłowicz Okudżawa (ur. 9 V 1924 – zm. 12 VI 1997)

rosyjski bard, poeta, kompozytor pieśni lirycznych i satyrycznych, dramaturg, który sam uważał się głównie za prozaika historycznego; napisał ponad 800 wierszy i około 200 pieśni, które wykonywał przy akompaniamencie gitary. Okudżawa nie czuł się nigdy za opozycjonistą, a jednak - został wykluczony z partii za „postępowanie niegodne komunistycznego pisarza”, a jego twórczość drukowana była wiele lat tylko w drugim obiegu. Polacy mogli poznać pieśni Bułata już w latach 60-tych także w znakomitych tłumaczeniach polskich – W. Dąbrowskiego, Z. Fedeckiego, A. Mandaliana. Historyk literatury prof. J. Szymak-Reiferowa napisała o Okudżawie: "urzeka nas w nim powściągliwość i nieśmiałość, za którymi kryje się dobroć, serdeczna miękkość, czułość i prostota. Bliska nam pozostaje również płynąca z wiedzy i doświadczenia gorycz, a także smutek dojrzałego mężczyzny, jego odwaga i umiejętność przebaczania".

Łada Gorpienko

piosenkarka, aktorka, tancerka, choreograf; Ukończyła Wyższą Państwową Szkołę Teatralną i Filmową w Kijowie. Śpiewać zaczęła zafascynowana dawnymi ludowymi pieśniami Ukrainy. Na Ukrainie zdobyła główną nagrodę festiwalu "Oberig", Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu "Słowiańskie Żagle" oraz nagrodę specjalną na festiwalu rockowym "Taras Bulba". Ponadto zagrała w jedenastu filmach i wielu programach TV1 Ukrainy. Do Polski przyjechała w 1994 r. na zaproszenie krakowskiej sceny "Loch Camelot", artystką której pozostała ponad dwie dekady, wzruszając publiczność interpretacjami utworów dla niej napisanych (kompozycje J. K. Pawluśkiewicza, E. Korneckiej, J. Strobla), jak i wykonaniami pieśni Wysockiego czy Okudżawy. W 1998-2002 występowała w telewizyjnych "Spotkaniach z Balladą". Zagrała też w serialach "Dom", "Na dobre i na złe", filmie "Ogniem i mieczem". Dotychczas ukazały się płyty Łady Gorpienko – CD Ukraina, CD Cudownie jest, CD Pieśni Bułata Okudżawy, CD Havdala.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Najpiękniejsze piosenki Bułata Okudżawy śpiewa Łada Gorpienko

Serdecznie dziękuję za wieczór pełen niezapomnianych wzruszeń i nowych interpretacji piosenek, które towarzyszą mi od zawsze. Za wspaniały głos Łady – przywodzący na myśl Annę German, i wirtuozerski akompaniament Olega.
Pani Łada ma to coś, czym przyciąga nas widzów. Wstęp jak zawsze w Jej wykonaniu był super. Pani Basia jako wprowadzająca również spełniła swoje zadanie w pełni. Jestem bardzo zadowolony, chociaż miejsce do siedzenia miałem za słupem (6 rząd nr 13).
Rewelacja zarówno Wykonawczyni jak i akompaniator

Polecane z kategorii koncert