koncert

Nie tylko o miłości - recital piosenki aktorskiej Zbigniewa Zamachowskiego

koncert

Nie tylko o miłości - recital piosenki aktorskiej Zbigniewa Zamachowskiego

Nie tylko o miłości - recital piosenki aktorskiej Zbigniewa Zamachowskiego - Bilety na koncert

Nie tylko o miłości

Recital piosenki aktorskiej Zbigniewa Zamachowskiego

Zbigniew Zamachowski – aktor teatralny i filmowy, jeden z najciekawszych interpretatorów piosenki aktorskiej w kraju, czego dowodem liczne nagrody na prestiżowych festiwalach, na czele z Dyplomem Mistrzowskim – nagrodą im. prof. Aleksandra Bardiniego na XVIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Dość powiedzieć, że to właśnie Zamachowski jest wykładowcą przedmiotu piosenka aktorska w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

W ramach IV LOGOS FEST – Tyskiego Festiwalu Słowa, którego tegoroczna edycja realizowana jest przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach wokół dorobku Wojciecha Młynarskiego, autora z którym Zbigniew Zamachowski wielokrotnie współpracował, i w przedstawieniach do tekstów którego miał zaszczyt występować, że wspomnimy tu choćby o widowisku pt. Trzy elementy w reżyserii Magdy Umer w warszawskim Teatrze Ateneum – Zamachowski zaprezentuje w Tychach swój recital, w którym obok autorskich utworów, wykona także piosenki patrona tegorocznej edycji LOGOS FEST: La valse du mal oraz Za dzień mój ślub – tłumaczenie tekstu Bułata Okudżawy, przyjaciela i inspiracji twórczej Wojciecha Młynarskiego. W koncercie usłyszymy również utwory autorstwa Jeremiego Przybory (Bo we mnie jest sex, Już czas na sen) i Agnieszki Osieckiej (Kocham Ciebie Zielińska), osobowości literackich, które wywarły ogromny wpływ na drogę twórczą Wojciecha Młynarskiego.

W programie nie zabraknie także utworów pochodzących z przedstawienia pt. Zamach na MoCarta, na czele z przebojem radiowej Trójki: Kobiety jak te kwiaty. Aktorowi towarzyszyć będzie na scenie pianista i aranżer Roman Hudaszek, akompaniujący również we wspomnianej produkcji warszawskiego Teatru Syrena.

Wszystkie te elementy pozwalają sądzić, że organizowany przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach na scenie Teatru Małego przy ulicy Hlonda 1 koncert, będzie magicznym spotkaniem ze słowem, w mistrzowskiej interpretacji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Nie tylko o miłości - recital piosenki aktorskiej Zbigniewa Zamachowskiego

Bardzo miło spędzony wieczór. Jestem pod dużym wrażeniem talentów Pana Zbigniewa! Chyba najbardziej zapadnie mi w pamięć świetne tłumaczenie piosenki Stinga!
Doskonały koncert! Wart polecenia każdemu kto: - ceni dobry humor - lubi polską piosenkę - docenia warunki w których może posłuchać piosenki aktorskiej
Świetna rozrywka, gorąco polecam

Polecane z kategorii koncert