koncert

Niko Leopold Quartet

koncert

Niko Leopold Quartet

Niko Leopold Quartet - Bilety na koncert

Już podczas pierwszego tournée pod koniec 2011 roku, które wiodło przez różne kraje europejskie okazało się, że członkowie zespołu Niko Leopold Quartet są wyjątkowymi osobowościami, które idealnie ze sobą współgrają i wzajemnie się inspirują. W ten sposób uwypukliły się wspólne muzyczne cele, które idealnie ugruntowały dalszą muzyczną twórczość zespołu. Od tego momentu grupa gościła zarówno na austriackich scenach jak i za granicą. Do szczególnych sukcesów zaliczyć można występy na renomowanych festiwalach jak np. Salzburger Festspiele i Bregenz Jazz Festival.

Główna uwaga młodych muzyków z Austrii skupia się na wykonywaniu repertuaru bazującego nie tylko na jazzie tradycyjnym, nie pozostając jednocześnie obojętnym na innowacje.
W kompozycjach i aranżacjach Leopolda odnajdujemy zarówno wpływy nowoczesnego jazzu, popu ale i muzyki klasycznej. Połączenie struktur muzyki klasycznej z improwizacjami, pozwoliła muzykom na stworzenie własnego stylu który stał się przez to liryczny, spontaniczny i pełen wyrazu.
W myśl zasady „Dobre rzeczy wymagają czasu” Niko Leopold Quartet obchodzi w 2018 roku siódmą rocznicę istnienia. Wykonując nowe kompozycje jak również klasyczne utwory zespół rozpocznie swoje jubileuszowe tournée w wiedeńskim Brick 5. Następie zespół będzie koncertował w Salzburgu, Berlinie, Schwerinie, oraz w Polsce : w Rzeszowie, Kielcach, Krakowie, Bielsku-Białej, Kaliszu i Warszawie. Następnie zaplanowana jest wizyta w studio nagrań i praca nad pierwszą, długo wyczekiwaną płytą, na której nie zostaną pominięci goście specjalni młodej austriackiej sceny jazzowej.

Skład :
Chris Kronreif – saksofon
Niko Leopold – instrumenty klawiszowe, wiolonczela, kompozycje
Judith Ferstl – kontrabas, kompozycje
Jakob Sigl – perkusja

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Niko Leopold Quartet

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert