koncert

Normalsi

koncert

Normalsi

Normalsi - Bilety na koncert

„Twórczość Normalsów intryguje – napisał miesięcznik „Teraz Rock” – Muzycznie osadzona w grunge`u, tekstowo dość poetycka, z konceptualnym zarysem poszczególnych albumów”.
Debiut płytowy łódzkich Normalsów - album „Soliloquium” , wydany w 2005 r. i ” Dekalog czyli Piekło Muzykantów” – wydany rok później (2006), okazały się sukcesem artystycznym. W roku 2007 kuratorzy oświaty w Polsce nagradzają płytą Normalsów najlepszych maturzystów w kraju.
Bogaty dorobek twórczy łódzkich Normalsów stał się inspiracją dla ludzi teatru. Fabularne, obrazowe utwory zespołu uruchomiły reżyserską wyobraźnię. Owocem tego jest widowisko rockowe „Łajza” (prapremiera – styczeń 2013 r.) Oparty na tekstach i muzyce Normalsów spektakl „Łajza” przyniósł im uznanie środowisk artystycznych i szerokiej publiczności, interesującej się nie tylko muzyką rockową, ale także jej fuzją z różnymi formami tanecznymi, a także z muzyką klasyczną – w tym przypadku to dzieła J.S. Bacha.
Spektakl „Łajza” zdobył „Złotą Maskę” – nagrodę dziennikarzy dla twórców teatru i dwie nagrody ogólnopolskie im. J. Kiepury. W ciągu trzech sezonów został zagrany kilkadziesiąt razy, ciesząc się ogromną popularnością . Obejrzało go dotychczas ponad 30 tysięcy osób. Fundacja Dom Muzyki – dotychczasowy wydawca Normalsów - przygotowała płytę dvd ze spektaklem „Łajza” (premiera 22 stycznia 2016).
Działalność Normalsów nie ogranicza się do koncertowania i nagrywania albumów płytowych (ostatni to „Pokój z widokiem na wojnę” – 2009). Zespół w latach 2008 – 2011 co roku organizował trasy koncertowe w Polsce, promujące łódzką scenę rockową, czyniąc z nich objazdowy festiwal „Łódzka Scena Muzyczna – Barwy Rocka”, do udziału w którym Normalsi zaprosili takie łódzkie zespoły, jak Coma, L.Stadt, Power of Trinity, Psychocukier .
Obecnie zespół Normalsi tworzą: Piotr Chypis Pachulski – gitary, wokal, Mirosław „Koniu” Mazurczyk – gitary, Przemysław Wyrwas – gitara basowa, Michał Usdrowski – perkusja.
1. „Soliloquium” – 2005 (w składzie: Piotr Pachulski, Mirek Mazurczyk, Adam Marszałkowski, Marcin Ritter)
2. „Dekalog czyli Piekło Muzykantów” – 2006 (w składzie: Piotr Pachulski, Mirek Mazurczyk, Adam Marszałkowski, Marcin Ritter)
3. „Live Underground in Łódź” (dvd) – 2007 (w składzie: Piotr Pachulski, Mirek Mazurczyk, Adam Marszałkowski, Marcin Ritter)
4. „Pokój z widokiem na wojnę” - 2009 (w składzie: Piotr Pachulski, Mirek Mazurczyk, Krzysztof Szewczyk, Marcin Ritter)
5. „Łajza” (dvd) – 2016 (w składzie: Piotr Pachulski, Mirek Mazurczyk, Grzegorz Szelewa, Przemek Wyrwas)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Normalsi

Zajebiście!!!!
Super koncert!!!
idealnie!
Super koncert, co prawda nie bawiłem się tak jak na Maidenach w lipcu'18, ale to moja wina, bo powinienem wejść w pogo, a nie stać na uboczu. Muzycznie pierwsza klasa.
Ciut za dużo nowych piosenek na raz, ale tak to niesamowity klimat.
Normalsi, koncert na którym trzeba być. Bez względu czy Panowie grają dla fanów w małym klubie czy na dużych scenach to zawsze dają z siebie wszystko. Dobre brzmienie i świetny kontakt z publiką. Zespół wyszedł do fanów po koncercie. Klasa.
Łukasz Wróblewski 23.04.2018 20:09
Fantastyczny klub...Normalsi jak zwykle trzymaja wysoki poziom....bardzo udany wieczór!

Polecane z kategorii koncert