koncert Nosowska

Nosowska.zip

koncert Nosowska

Nosowska.zip

Nosowska.zip - Bilety na koncert

Ikona polskiej sceny muzycznej, której nie trzeba przedstawiać, wokalistka, której każda wydana płyta jest niebywałym wydarzeniem na rynku fonograficznym, autorka znakomitych tekstów, artystka znana z solowej działalności, i nie tylko.

Nosowska wystąpi na ponad dziesięciu koncertach w ramach listopadowej trasy Nosowska.zip, podczas której zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Dodatkowo będzie można usłyszeć kilka bardzo dawno niegranych, elektronicznych kompozycji Andrzeja Smolika z płyty "Sushi" - zapewne będzie to gratka dla fanów twórczości Artystki.

Katarzyna Nosowska, wokalistka zespołu Hey, jednej z najpopularniejszych polskich grup rockowych, solowo nagrywa od 1996. Wtedy to pod szyldem Nosowska ukazał się album "puk.puk" z muzyką elektroniczną, mocno odbiegającą od dokonań jej rodzimej formacji. Zarówno publiczności, jak i krytykom, nowe wcielenie Nosowskiej zdecydowanie przypadło do gustu.

W kolejnych latach, równolegle z działalnością w Hey'u, Nosowska wydała płyty: "Milena" (1998), "Sushi" (2000) oraz "UniSexBlues" (2007), która jest wspólnym projektem Nosowskiej i Marcina Macuka, kompozytora i producenta współpracującego z Hey?em. Album stał się niemal natychmiast Złotą Płytą, a trasa UniSexBlues Show była pasmem szalonych i wielce energetycznych koncertów w prestiżowych polskich klubach. Styczeń 2008 przyniósł Nosowskiej nagrodę Fenomen Przekroju za ?rzadkie wyczucie klasy, ucho do dobrych tekstów, głos do śpiewania i nieprzeciętny nos do współpracowników. Z kolei podczas gali Fryderyk 2008 płyta "UniSexBlues" została uznana albumem roku muzyki alternatywnej. Nosowska odebrała też statuetki w kategoriach: autor roku, wokalistka roku i piosenka roku - "Era retuszera", do której klip nakręciła Anna Maliszewska, również nagrodzona Fryderykiem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Nosowska.zip

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert