Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

koncert

OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE

koncert

OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE

OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE - koncert

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Old Breakout - Zaduszki Bluesowe

Muzycy legendarnego Breakoutu w trasie koncertowej "Old Breakout - 80a", uświetniającej 80-tą rocznicę urodzin Tadeusza Nalepy oraz 80-te urodziny Tadeusza Trzczcińskiego, ponownie odwiedzą Puławy tej jesieni.

Old Breakout to reaktywacja legendy - muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu BREAKOUT - założonego przez Tadeusza Nalepę, legendę polskiej sceny blues-rockowej z lat siedemdziesiątych. W 1970 roku Tadeusz Trzciński, na prośbę Tadeusza Nalepy, kompletuje skład do jednej z najważniejszych płyt w historii polskiego bluesa. Powstaje przełomowy album "Blues Breakout", nagrany w składzie: Tadeusz Nalepa - śpiew, gitara, Tadeusz Trzciński -harmonijka ustna, Dariusz Kozakiewicz - gitara, Jerzy Goleniewski - gitara basowa, Józef Hajdasz - perkusja, z tekstami Bogdana Loebla. Następnie Trzciński nagrywa z Nalepą i Kubasińską jeszcze trzy kolejne wyśmienite płyty: "Mira", "Karate" i "Ogień", aby w kolejnych latach spełniać się w realizacji dźwięku najważniejszych festiwali i międzynarodowych tras koncertowych największych polskich gwiazd, a także nagłaśnia koncert Raya Charlesa.

W 2013 roku, przy okazji Festiwalu "Lep na Bluesa", dawni przyjaciele Nalepy z zespołu postanawiają zlepić projekt upamiętniający jego muzykę i ku radości publiczności od tamtej pory koncertują po Polsce, Litwie, Czechach, Austrii i Niemczech. W 2018 roku nagrywają także płytę "Old Breakout -Tribute to Nalepa & Kubasińska". W ramach tego projektu współpracują ze sobą członkowie Breakoutu z lat '70 i '80: Tadeusz Trzciński, Józef Hajdasz, Winicjusz Chróst, Krzysztof Dłutowski, Wojciech Morawski, a do nagrania płyty dołącza także Dariusz Kozakiewicz, Maciej Bogusław Kubicki, Marcin Kołdra, Sławek Burakowski, Monika Urlik i kilku innych doskonałych bluesmanów, którzy wspólnie tworzą niepowtarzalną ucztę muzyczną.

Latem 2022 muzycy Old Breakout ponownie weszli do studia aby stworzyć kolejny album z przebojami Breakoutu i Nalepy. I tak jak w ‘88 roku Nalepa nagrał z zespołem Dżem studyjny album "Numero Uno", tak i teraz do współpracy z Old Breakout zaproszenie przyjął mistrz gitary Jerzy Styczyński (Dżem).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE


Jak działają recenzje?
Fantastyczny koncert. Klimatyczna podróż z pięknymi tekstami! Polecam!
06.11.2023 22:51
OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE
Puławy, 05.11.2023
Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
Znakomity koncert! Szczerze polecam i chętnie wybiorę się znów podsłuchać Old Breakout.
Rafał C. 06.11.2023 11:14
OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE
Puławy, 05.11.2023
Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika
Super.Wrocily lata mlodosci
Wieslaw1954 06.11.2023 08:29
OLD BREAKOUT- koncert zaduszkowy- DZIADY BLUESOWE
Puławy, 05.11.2023
Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika

Polecane z kategorii koncert