koncert

Oberschlesien

koncert

Oberschlesien

Oberschlesien - Bilety na koncert

support: Pull The Wire Pomysłodawcą i inicjatorem powstania zespołu jest Marcel Różanka.
W 2008 roku Marcel podejmuje współpracę z wokalistą Michałem Stawińskim i powołują do życia zespół Oberschlesien.
Przez kilka lat trwają prace nad materiałem i debiutancką płytą.
W 2012 roku zespół dostaje się do finału "Must Be The Music" i zajmuje 2 miejsce. Zespół zaczyna koncertować - ponad 100 zagranych koncertów spotyka się z niezwykle entuzjastycznym odbiorem publiczności.
6 grudnia 2013 roku ukazuje się debiutancka płyta ?Oberschlesien I? promocyjnie wsparta ogólnopolską trasą koncertową. Oberschlesien zmienia stereotyp Śląskości karykaturalnej i często trywialnej. Muzycy mówią:
"pokazujemy wszystkim, że można pisać, śpiewać i myśleć po śląsku. Jesteśmy od wielu pokoleń związani ze Śląskiem, regionem pełnym pięknych tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Naszą muzyką/twórczością przybliżamy przekazane nam wartości i olbrzymi szacunek do dziedzictwa kulturowego śląskiej ziemi."

W kwietniu 2015 ukazała się druga płyta zespołu - "Oberschlesien II" To połączenie mocnego, metalowego brzmienia z tekstami w gwarze śląskiej, na którym znajdują się m.in. utwory ?Król Olch? oraz ?To nie sen?.

Zespół Pull The Wire to grupa kumpli z Żyrardowa dzielących ze sobą wspólną pasję, jaką jest muzyka. Nasze granie daje wysokoenergetyczną, niestabilną mieszankę punk rocka i pokrewnych gatunków muzycznych, połączonych z nieokrzesanym ogniem na scenie. W zetknięciu z widownią zwykle dochodzi do eksplozji. Zespół był już laureatem kilku konkursów i festiwali, z czego największym osiągnięciem była wygrana w eliminacjach i
występ na Dużej Scenie Przystanku Woodstock 2015.
Obecnie gniemy blachy, zrywamy struny gitarowe i głosowe aby dać Wam tyle, ile jesteśmy w stanie z siebie wycisnąć.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Oberschlesien

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert