koncert

Oblicza Rocka - Riverside, support: Tune, Backward Runners

koncert

Oblicza Rocka - Riverside, support: Tune, Backward Runners

Oblicza Rocka - Riverside, support: Tune, Backward Runners - Bilety na koncert

Oblicza Rocka - Riverside, support: Tune, Backward Runners

Koncert Oblicza Rocka - jednodniowe wydarzenie muzyczne, podczas którego wystąpią trzy polskie kapele z gatunku rocka progresywnego. Riverside to zespół koncertujący na całym świecie, uznawany i doceniany. Cieszy się ogromną popularnością poza granicami kraju. Oprócz Riverside wystąpią:Tune, Backward Runners.

Riverside
Polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Powstała w 2001 roku w Warszawie. W skład zespołu wchodzą: basista i wokalista Mariusz Duda, gitarzysta Piotr Grudziński, perkusista Piotr Kozieradzki oraz instrumentalista klawiszowiec Michał Łapaj, który w 2003 roku zastąpił Jacka Melnickiego. Do tej pory zespół wydał m.in. 5 albumów, natomiast aktualnie trwają pracę na szóstym krążkiem w dorobku Riverside, który ma się ukazać jesienią 2015r.

Skład zadebiutował wydanym w 2003 roku albumem pt. Out of Myself. Ostatnia, piąta płyta zespołu zatytułowana Shrine of New Generation Slaves została wydana w 2013 roku. Wydawnictwo dotarło do 2. miejsca zestawienia OLiS. Płyta trafiła także na listy przebojów w Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Holandii i Finlandii. Na koncercie w Olsztynie Riverside zaprezentuje materiał z powstającego właśnie albumu "Love, Fear and The Time Machine".

Tune
Polska grupa określana jako art rockowa. Powstała w 2008 roku w Łodzi z inicjatywy gitarzysty Adama Hajzera i basisty Leszka Swobody. W 2011 roku do zespołu dołączył finalista polskiej edycji Must Be The Music wokalista grupy KamieńKamieńKamień - Jakub Krupski. Grupa zyskała przychylność krytyków dzięki niekonwencjonalnym zestawieniom instrumentalnym, oraz stylistycznym. Epicki, psychodeliczny koncept, zastosowanie akordeonu w hermetycznej stylistyce rocka progresywnego, symfoniczne brzmienia, oraz współpraca z kojarzonym z muzyką popową wokalistą wyróżnia zespół na tle innych związanych z tym gatunkiem. W 2011 roku ukazał się debiutancki album grupy Lucid Moments, recenzowany w Polsce (płyta roku, debiut roku), oraz za granicą.
W 2012 roku koncert grupy wyemitowany został w TVP Kultura oraz TVP2. Tego samego roku zespół wziął udział w konkursie 4 edycji muzycznego show Must Be The Music i ostatecznie dostał się do finałowej grupy uczestników programu.

Backward Runners
Polski zespół grający rock progresywny, Maciej Romanowski (za stroną zespołu) - założyciel i spiritus movens grupy. Gra na gitarze, klawiszach, jest autorem całości muzyki. Wcześniej aktywny m.in w formacjach KOFEiNA, Loud For Love, Wrong oraz Sound Rebely. Pochodzi z Węgorzewa na Mazurach, przez większość dorosłego życia był związany z Olsztynem. Od 2010 roku mieszka i pracuje w Warszawie. Zdeklarowany miłośnik The Cure, Joy Division, Pink Floyd, wielbiciel czerwonego wina, prozy Marqueza i skandynawskich kryminałów. Jacek Olszewski (za stroną zespołu) - Basista wykształcony. Grał w KOFEiNIE. Ostoja spokoju, prawdziwe wsparcie zarówno muzyczne, jak i organizacyjne. Współpracował z tak wieloma zespołami, że sam gubi się w rachunkach. Uwielbia każdą dobrą muzykę, w tym duchu wychowuje też swoich synów. Pochodzi z Raczek, obecnie mieszka pod Olsztynem.

Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Wydarzenie jest częścią wakacyjnego sezonu artystycznego pod nazwą Olsztyńskie Lato Artystyczne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Oblicza Rocka - Riverside, support: Tune, Backward Runners

cudowny występ, oby więcej rocka w olsztynie
koncert niezapomniany,oby więcej takich
Wspaniała impreza. Warto było jechać 200 km. Czekałam ten koncert 3 lata ????
Najlepszy koncert Riverside jak dotąd

Polecane z kategorii koncert