koncert

Ola Bilińska

koncert

Ola Bilińska

Ola Bilińska - Bilety na koncert

Cheder zaprasza na koncert Oli Bilińskiej, na którym zabrzmią kołysanki z płyty "Berjozkele" w intymnych solowych interpretacjach na głos, elektronikę i gitarę elektryczną. Wyjątkowo i premierowo Ola wykona kilka wybranych przedwojennych utworów żydowskich kompozytorów, które na dobre weszły do kanonu polskiej piosenki. Pojawi się też jeden, zaskakujący cover.

Będzie to zimowe, kameralne spotkanie z muzyką jidysz, na którym piękne obrazy z przeszłości, nakreślone w tekstach, splatać się będą ze współczesnymi brzmieniami elektronicznych instrumentów, ocieplonych głosem Oli śpiewającej w powracającym do życia języku.

OLA BILIŃSKA – dobrze znana publiczności Chederu i FKŻ wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, multi-instrumentalistka, na co dzień liderka mistyczno-folkowego Babadag; współtworzy trio elektroniczne Bye Bye Butterfly, wspiera wokalnie Muzykę Końca Lata; współpracuje m. in. z muzykami Maciejem Cieślakiem, Raphaelem Rogińskim, SzaZaZe, Andrzejem Smolikiem, Danielem Pigonskim. Z równą przyjemnością pracuje z reżyserami, tancerzami oraz grafikami i wideo-artystami. Na swojej ścieżce muzycznej śpiewała już gatunki tak różne jak alternatywny pop, rock, house, techno, jazz, bluegrass, opera i miejski folk; z wykształcenia anglistka i tłumacz poezji.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ola Bilińska

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert