koncert

Olsztyńska Ofensywa Muzyczna - Harlem, Jelonek, M.Ostrowska

koncert

Olsztyńska Ofensywa Muzyczna - Harlem, Jelonek, M.Ostrowska

Olsztyńska Ofensywa Muzyczna - Harlem, Jelonek, M.Ostrowska - Bilety na koncert

Olsztyńska Ofensywa Muzyczna - Harlem i goście: M.Ostrowska, Jelonek

Harlem - polska grupa rockowa, założona w 1993 roku przez gitarzystę Krzysztofa Jaworskiego, wokalistę Ryszarda Wolbacha, perkusistę Jarosława Zdankiewicza oraz basistę Wiesława Sałatę. W 1994 roku Wieśka zastąpił Stanisław Czeczot. Dorobek zespołu stanowi pięć wydanych płyt oraz setki koncertów na największych polskich scenach. Podczas koncertu wystąpią goście zespołu skrzypek Michał Jelonek i legenda polskiej sceny - Małgorzata Ostrowska.

Debiutancką płytą Harlemu są "Lustra" nagrane w PRO Studio Radia Olsztyn, wydane w 1995 roku. Piosenki z tej płyty do dzisiaj stanowią żelazny repertuar koncertowy. "Hedone", "Piąta trzydzieści" i "Blues o zdradzie" zawsze śpiewane są przez publiczność na koncertach. Płyta "Lustra" promowana była trzema teledyskami, z których największą popularnością cieszył się obraz do piosenki "Hedone" w reżyserii Jerzego "Grabora" Grabowskiego.

Lata 2001 - 2002 zapisały się w historii zespołu owocnym i twórczym udziałem Radka Zagajewskiego, który zastąpił na basie Stasia Czeczota. Kierunek wyznaczony w okresie współpracy z Radkiem kontynuował później "Puzon" (Wojtek Kuzyk), znany ze współpracy z takimi wykonawcami jak Kasia Kowalska, Urszula i Tadeusz Nalepa. Piosenka "Jesteś moim domem", do której teledysk znalazł się jako bonus na wydanej w 2004 roku jubileuszowej płycie "TEN Harlem" nagrana została już z jego udziałem. 6 czerwca 2004 roku Harlem wystąpił jako support zespołu Deep Purple na Stadionie Legii w Warszawie. W 2008 roku z zespołem rozstał się Rysiek Wolbach. Jego miejsce na krótko zajął Jacek Dewódzki, a od wiosny 2010 roku za mikrofonem stoi charyzmatyczny Kuba "Qbek" Weigel, z którym Harlem przygotowywał nowy materiał. Pierwszym zarejestrowanym z jego udziałem utworem był wydany w maju 2010 r. okazjonalny singiel i teledysk "Mamo, nasza mamo" z repertuaru Czesława Niemena i Niebiesko-Czarnych.
W 2010 roku Harlem zainicjował wyjątkowy projekt artystycznego wsparcia kampanii promującej głosowanie na Mazury - finalistę światowego plebiscytu na 7 Nowych Cudów Natury, którego finał odbył się 11 listopada 2011 r. Do nagrania specjalnie napisanego utworu "Mazurski Cud" muzycy Harlemu zaprosili swoich przyjaciół - Artystów reprezentujących często bardzo odmienne gatunki muzyczne i związanych z regionem Krainy Wielkich Jezior. W nagraniu tego swoistego hymnu Mazur oprócz Harlemu udział wzięli: Janusz Panasewicz, Ryszard Rynkowski, Krzysztof Daukszewicz, Norbi, Wojtek "Łozo" Łozowski (Afromental), Piotr "Peter" Wiwczarek (Vader), Paweł "Drak" Grzegorczyk (Hunter), Tomasz Szymuś, Marcin Rumiński (Shannon), Paweł Ejzenberg, Czerwony Tulipan, Zespół Wokalny "ProForma" pod dyrekcją Marcina Wawruka i Olsztyński Chór Kameralny "Collegium Musicum" pod dyrekcją Janusza Wilińskiego.
W styczniu 2011 roku z powodów osobistych swoją działalność w grupie zawiesił Jarosław Zdankiewicz. Od tej chwili za bębnami Harlemu zasiada Dominik Brzuzy-Jędrzejczyk. Z początkiem 2012 roku z grupą rozstał się Wojtek Kuzyk.

"Przebudzenie" wydane 27.08.2013 r. to pierwszy album nagrany z nowym wokalistą. Wydawcą płyty jest Parlophone Music Poland (dawniej EMI Music Poland). Na krążku pojawili się gościnnie: Grażyna Łobaszewska, Maciej Balcar (Dżem), Michał Jelonek (Hunter), Piotr Sołoducha (Enej), Jacek Wąsowski (Elektryczne Gitary), Tomasz Nowak (trębacz Nigela Kennedy i Leszka Możdżera) oraz poprzedni wokalista grupy, Ryszard Wolbach. Pierwszym utworem promującym album jest singiel "Oddychaj...", którego premiera odbyła się na antenie radiowej Trójki. Za realizację teledysku odpowiada Mania Studio.
29.10.2013 r. do sklepów trafiła "Złota Kolekcja Harlemu". To muzyczna podróż przez dwadzieścia lat twórczości zespołu. Dwupłytowe wydanie zawiera od lat nieosiągalne na rynku nagrania z oficjalnych płyt grupy, utwory z najnowszego albumu "Przebudzenie" jak też specjalne prezenty: dwa nigdy dotąd niewydane na CD utwory - "Opłatek pod gwiazdami" z gościnnym udziałem Grażyny Łobaszewskiej i "Jesteś moim domem" oraz pierwsza wersja "Bingo".

W zestawie ponad trzydziestu nagrań oprócz największych hitów grupy fani znajdą też subiektywny wybór nagrań, które na przestrzeni lat i pięciu albumów stanowią dla zespołu wyjątkową wartość. Atrakcją jest również udział w wybranych nagraniach wspaniałych gości zespołu: Grażyny Łobaszewskiej, Krzysztofa Cugowskiego, Deana Bowmana, Macieja Balcara, Piotra Cugowskiego.

Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Wydarzenie jest częścią wakacyjnego sezonu artystycznego pod nazwą Olsztyńskie Lato Artystyczne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Olsztyńska Ofensywa Muzyczna - Harlem, Jelonek, M.Ostrowska

Świetny zespół , SUPER klimat i teksty:)
Koncert pierwsza klasa!!! Let's rock!
Zespół i GOŚCIE super:) Więcej takich koncertów!!!

Polecane z kategorii koncert