koncert

Olsztyńskie Noce Bluesowe - Gruff!, Mike Zito & The Wheel, Shakura S'Aida

koncert

Olsztyńskie Noce Bluesowe - Gruff!, Mike Zito & The Wheel, Shakura S'Aida

Olsztyńskie Noce Bluesowe - Gruff!, Mike Zito & The Wheel, Shakura S'Aida - Bilety na koncert

Olsztyńskie Noce Bluesowe : Gruff!, Mike Zito & The Wheel, Shakura S'Aida

GRUFF!
U podstaw z przeszłości formacji stoi bluesowy duet Przytuła & Kruk. Jak twierdzą sami muzycy, trio GRUFF! powołali po to, by burzyć konwenanse muzyczne. Fuzja akustycznych dźwięków z pełnym energii, perkusyjnym graniem Maćka Kudły i przywołującym skojarzenia czarnych mistrzów bluesa wokalem olsztynianina Bartka Przytuły gwarantuje zadziwiający efekt. Połączenie tradycyjnej, wywodzącej się z Delty Mississippi, gitarowej techniki fingerstyle z nowoczesnymi, przesterowanymi brzmieniami w grze Tomka Kruka przenosi słuchaczy w inny świat. Na koncertach grupy można zasmakować różnych klimatów - od nastrojowych, bluesowych ballad, poprzez swingowe parodie, po ciężkie, momentami wręcz heavy metalowe brzmienia. Zespół jest laureatem zeszłorocznego przeglądu koncertowego z cyklu "Twój Blues poleca" z udziałem czołowych zespołów kategorii "Odkrycie Roku" ankiety Blues Top 2013 kwartalnika "Twój Blues".

MIKE ZITO & THE WHEEL
Mike Zito to doświadczony gitarzysta i wokalista, którego nazwisko w bluesowym światku wiele znaczy. "Today", "Pearl River", "Greyhound"... Każda solowa płyta Amerykanina wyznaczyła nowe kierunki dla blues-rocka, nierzadko będąc obowiązkowym punktem odniesienia dla młodszych muzyków. W 2012 roku powołał do życia zespół The Wheel. Ekscytujący wynik tej współpracy będzie można poznać podczas Olsztyńskich Nocy Bluesowych! Zito zawodowo śpiewa od piątego roku życia. Tak, to nie żart! W 2006 roku serią ukazały się trzy owoce jego młodzieńczej aktywności artystycznej - płyty "Superman", "Americas Most Wanted" i "Slow It Down". W 2008 roku podpisał kontrakt z Eclecto Groove Records. Wtedy też w ręce fanów blues-rockowego grania trafił album "Today", a kariera Mike'a zmieniła się nie do poznania. Pochwałom ze strony słuchaczy i mediów nie było końca. Zaledwie rok później jego dyskografia powiększyła się o kolejny album, z którego utwór tytułowy, "Pearl River", przyniósł mu upragnioną Blues Music Award w kategorii Piosenka Roku. Ostatni solowy longplay, nominowany do Blues-Rockowego Albumu Roku BMA "Greyhound", ukazał się w 2011 roku.

W latach 2010-2014 Zito był wokalistą i gitarzystą popularnej supergrupy Royal Southern Brotherhood, która wstrząsnęła światowym rynkiem muzycznym, m.in. wyborną debiutancką płytą i statuetką Blues Music Award za najlepsze wydawnictwo DVD, relacjonujące trasę koncertową w Niemczech. Najnowsze krążki, znakomitą "Gone To Texas" i koncertową "Songs From The Road", Mike nagrał wraz z założoną trzy lata temu formacją The Wheel. W jej skład wchodzą nieprzeciętni instrumentaliści: basista Scot Sutherland, gitarzysta i saksofonista Jimmy Carpenter oraz Rob Lee za perkusją. Grupa Mike Zito & The Wheel niebawem da koncert w olsztyńskim amfiteatrze, znacznie podnosząc swym blues-rockowym akcentem wysoką już rangę Olsztyńskich Nocy Bluesowych.

SHAKURA S'AIDA
Shakura to wspaniała kanadyjska wokalistka, która od ponad 25 lat upiększa światową scenę bluesa, jazzu i R&B. Urodzona w Nowym Jorku, wychowana w Szwajcarii, zamieszkała w Toronto piosenkarka to dziś niepodważalna międzynarodowa gwiazda, która głosem i niezwykłą osobowością podbija serca publiczności wszędzie tam, gdzie wystąpi. Dotychczas fani mogli usłyszeć i zobaczyć ją na żywo w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, niemal całej Europie, a nawet Rwandzie, Dubaju i na Karaibach. Najwyższy czas na koncert w Olsztynie!

Owiana sukcesem kariera solowa Shakury rozpoczęła się od jej pamiętnego triumfu podczas International Blues Challenge w Memphis, gdzie wokalnie wyniosła się ponad stu konkurujących ze sobą solistów i zespołów z wielu krajów. Dziś dyskografię artystki wypełniają trzy rewelacyjne albumy: debiutancki "Blueprint" z 2008 roku, wydany dwa lata później "Brown Sugar" oraz dwupłytowy "Time" sprzed trzech lat. Wszystkie cechuje nie tylko poruszający, spleciony z prawdziwych emocji śpiew, lecz także potężne zaplecze instrumentalne. O uznaniu Kanadyjki świadczą też liczne wyróżnienia i nominacje, m.in. do Blues Music Award (Artystka Roku), Juno Award (Album Roku) i Indie Music Award (Bluesowy Artysta Roku) z 2013 roku. Jak sama przyznaje, jej życie wypełnia mnóstwo niesamowitych muzycznych przygód. "Nie mogę się doczekać, by zobaczyć, co będzie dalej!" - powtarza. Tego lata wokalistka wystąpi na głównej scenie Olsztyńskich Nocy Bluesowych. To będzie wyjątkowy występ. Jej blues na wysokich obcasach, dosłownie i w przenośni, potrafi zaskoczyć nawet najbardziej zagorzałych fanów tego gatunku.

Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Wydarzenie jest częścią wakacyjnego sezonu artystycznego pod nazwą Olsztyńskie Lato Artystyczne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Olsztyńskie Noce Bluesowe - Gruff!, Mike Zito & The Wheel, Shakura S'Aida

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert