koncert

Olsztyńskie Noce Bluesowe - Jan Gałach Band, A Contra Blues, Janiva Magness

koncert

Olsztyńskie Noce Bluesowe - Jan Gałach Band, A Contra Blues, Janiva Magness

Olsztyńskie Noce Bluesowe - Jan Gałach Band, A Contra Blues, Janiva Magness - Bilety na koncert

Olsztyńskie Noce Bluesowe - Jan Gałach Band, A Contra Blues, Janiva Magness

JAN GAŁACH BAND
Założycielem zespołu jest jej obecny lider, Jan Gałach. Obecny skład grupy skrystalizował się w 2011 roku, kiedy na stałe dołączyła do niej wokalistka Karolina Cygonek. Muzycy w szeregach formacji to doświadczeni instrumentaliści. Ich muzykę można określić jako szeroko pojętną, ambitną muzykę rockową z elementami blues-rocka, jazzu i fusion. Band nie stroni od improwizacji, co sprawia, że każdy występ jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami, jak The Allman Brothers Band, Mahavishnu Orchestra czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70. Występy na żywo mogą kojarzyć się także z twórczością amerykańskich jam bandów, jak Widespread Panic, Phish czy Gov't Mule. Zespół jest laureatem zeszłorocznego przeglądu koncertowego z cyklu "Twój Blues poleca" z udziałem czołowych zespołów kategorii "Odkrycie Roku" ankiety Blues Top 2013 kwartalnika "Twój Blues".

A CONTRA BLUES
Pochodzą z Hiszpanii, grają od dziesięciu lat. Wyróżniają ich nadzwyczajne, płynące prosto z serca melodie, które nikogo nie pozostawiają obojętnym. Pięciu utalentowanych muzyków A Contra Blues wystąpi w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Będzie to pierwszy koncert grupy w Polsce! Niepowtarzalna okazja, by na własne oczy i uszy przekonać się, jak perfekcyjnie można łączyć nowatorstwo z tradycją, zwłaszcza w bluesie...

Dotychczas Hiszpanie nagrali dwa longplaye. Pierwszy, zatytułowany po prostu "A Contra Blues", ujrzał światło dzienne w 2008 roku, a kolejny, "Chances", ukazał się pięć lat później. Na swoim koncie mają też dwa koncertowe krążki, na których można usłyszeć zarówno popularne bluesowe standardy, jak i własne, przesączone młodzieńczą werwą utwory. Występy grupy są bardzo energiczne. Spontaniczna zabawa w iście hiszpańskim stylu nierzadko kończy się serią tanecznych bisów! Niezwykły koncertowy zapał muzyków zapewnił im wiele nagród, m.in. pierwsze miejsce podczas Vitamin Festival of Viladecans i Festinoval Prize i Sarroca of Lleida Prize z 2009 roku, a przede wszystkim zwycięstwo na zeszłorocznym European Blues Challenge w Rydze. Od tamtej pory ich obecność na największych festiwalach w Europie jest już standardem, począwszy od Lucerne Blues Festival w Szwajcarii, na Frederikshavn Bluesfestival w Danii kończąc. Niebawem do listy imprez z udziałem A Contra Blues będzie można dopisać Olsztyńskie Noce Bluesowe. Obecność obowiązkowa! Hiszpański blues na żywo przy zachodzie słońca... Taka okazja nie zdarza się często!

JANIVA MAGNESS
Jedna z największych bluesowych wokalistek naszych czasów, trzykrotnie nominowana do tegorocznych Blues Music Awards w kategoriach: Artystka Roku, Album Roku i Piosenka Roku. Jej ostatni, wzbudzający zachwyt wśród słuchaczy i recenzentów krążek z 2014 roku, "Original", wzbogaci obfity już repertuar koncertowy, który będzie można niebawem usłyszeć w Amfiteatrze im. Czesława Niemena. Janiva Magness, bo o niej mowa, zaśpiewa w finale 24. edycji Olsztyńskich Nocy Bluesowych! Jej bogatą dyskografię, w której skład wchodzi aż dziesięć wydawnictw, otwiera płyta "It Takes One to Know One" z 1997 roku. Tę i każdą kolejną cechuje typowy tylko dla Janivy styl, przepełniony bólem z przeszłości (piosenkarka straciła rodziców, będąc jeszcze dzieckiem) oraz nadzieją na lepsze jutro. Nikt nie śpiewa tak jak ona. Niewielu też próbuje...

W 2009 roku The Blues Foundation przyznało jej zaszczytną nagrodę Blues Music Award - B.B. King Entertainer of the Year, czyniąc ją tym samym drugą kobietą po Koko Taylor, która dostąpiła tego zaszczytu! Ponadto, podczas wspomnianej gali Blues Music Awards Janivę po raz trzeci okrzyknięto Wokalistką Roku. Tak! Te same statuetki odebrała dwukrotnie w poprzednich latach - w 2006 i 2007 roku. Od tamtej pory artystka otrzymała ponad dwadzieścia podobnych nominacji do najważniejszej nagrody, jaką może otrzymać bluesowy muzyk. W samym 2013 roku było ich aż pięć. Obecnie artystka promuje swój najnowszy album "Original", zdaniem jej samej, jak wskazuje tytuł, najbardziej oryginalny i osobisty ze wszystkich dotychczas nagranych. W 2015 piosenkarkę czeka seria koncertów w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Na zaproszenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie zjawi się ona także w stolicy Warmii, na jedynym występie w naszym kraju! Nie można było wymarzyć sobie wspanialszego finału Olsztyńskich Nocy Bluesowych.

Organizatorem koncertu jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie. Wydarzenie jest częścią wakacyjnego sezonu artystycznego pod nazwą Olsztyńskie Lato Artystyczne.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Olsztyńskie Noce Bluesowe - Jan Gałach Band, A Contra Blues, Janiva Magness

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert