koncert

Opera da Camera di Roma - La Traviata

koncert

Opera da Camera di Roma - La Traviata

Opera da Camera di Roma - La Traviata - Bilety na koncert

Opera da Camera di Roma zaprasza Państwa na wyjątkową, europejską trasę opery Giuseppe Verdiego: „La Traviata”, w ekskluzywnym, kameralnym wydaniu.

W rolach głównych zaprezentują się niezwykle utalentowani śpiewacy, na co dzień współpracujący z Rzymską Operą Kameralną: Emilia Diakopoulou, Noemi Umani, Emanuel Bussaglia, Adriano Gentili i Maurizio Zanchetti.

Tegoroczne koncerty operowe zagoszczą w niecodziennych wnętrzach, charakteryzujących się nieprawdopodobną akustyką i klimatem. W tych niezwykłych lokalizacjach zachwycająco wybrzmi włoskie, emocjonalne bel canto przy akompaniamencie orkiestry kameralnej. Występ uświetnią stroje z epoki, dzięki którym przeniesiemy się w atmosferę XIX-wiecznego Paryża.

Wyjątkowa opera Verdiego w 3 aktach, będąca realistyczną i współczesną historią miłości, uważana jest dziś za jego najdoskonalsze i absolutnie nowatorskie dzieło. Jedyne takie w bogatym dorobku kompozytora.

Nastrojowa muzyka, przepiękne liryczne arie oraz wartościowe literacko libretto, doskonale wyrażają rozterki bohaterów i do dziś cieszą się niesłabnącym powodzeniem u publiczności teatrów i scen operowych świata.

To będzie z pewnością niezapomniany wieczór!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Opera da Camera di Roma - La Traviata

Nie można wystawić jednej oceny temu wydarzeniu, bo koncert rewelacyjny! Śpiew Violett i Alfredo zapierający dech w piersi. Ale zamieszanie związane z biletami i miejscami - żenujące.
Sztuka operowa ok, natomiast organizacja do niczego. Zero widoczności , ciasnota w kościelnych ławkach. jednym słowem tragedia nie polecam, choć w tym przypadku bardzo szkoda mi artystów.
Artyści, a przede wszystkim Alfred i Violetta bardzo pięknie śpiewali i w zasadzie to mi wystarczyło. Sceneria kościoła Św. Katarzyny beznadziejna, ławki kościelne twarde. Akustyka za to dobra ! Słaby śpiew Barona , barytonem to on nie jest! Poprawiłbym również organizację całego przedsięwzięcia. Nie dość , że przedstawienie było opóźnione, to były kłopoty z zajęciem miejsc. Wolę jednak prawdziwą operę z jej scenografią i blichtrem niż taki ersatz.
Nic nie widać. Strasznie duszno. Długa kolejka przed wejściem. Katedra nie przystosowana to takich spektakli. Nigdy więcej nie pójdę.
Bardzo dobry występ

Polecane z kategorii koncert