koncert

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus"

koncert

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus"

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus" - Bilety na koncert

Pomyłki być nie może! Orkiestra Kameralna Polskiego Radia jest jednym z najwspanialszych zespołów naszych czasów
"The Gazette", Montreal

Orkiestra Kameralna Polskiego Radia Amadeus została założona w Poznaniu w 1968 roku przez Agnieszkę Duczmal. Początkowo działała pod patronatem Jeunesses Musicales, a później Poznańskiego Towarzystwa Muzycznego. Zdobycie przez Orkiestrę w 1976 roku Srebrnego Medalu Herberta von Karajana na Międzynarodowych Spotkaniach Młodych Orkiestr w Berlinie Zachodnim zaowocowało przekształceniem jej rok później w etatowy zespół Polskiego Radia i Telewizji, a następnie w Orkiestrę Kameralną Polskiego Radia Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Od 2009 roku drugim dyrygentem Orkiestry jest Anna Duczmal-Mróz; ów kobiecy duet dyrygencki czyni zespół ewenementem na skalę światową.

Orkiestra dokonuje regularnie nagrań dla Polskiego Radia – do chwili obecnej transmitowano setki koncertów oraz zarejestrowano ponad 10.000 minut muzyki, obejmującej repertuar od baroku do współczesności. Orkiestra współpracuje z zagranicznymi radiofoniami i stacjami telewizyjnymi. W dorobku artystycznym Amadeusa znajduje się wiele prawykonań, m.in. pierwsze światowe nagranie Wariacji Goldbergowskich J.S. Bacha w opracowaniu Józefa Kofflera na orkiestrę kameralną.

W dyskografii Orkiestra ma ponad 50 wydawnictw płytowych. Prowadzi działalność koncertową w większości krajów europejskich, obu Ameryk i w krajach Azji, współpracując ze światowej sławy solistami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

22.10.2021, 19:00 RCK - Teatr Miejski
 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje Orkiestra Kameralna Polskiego Radia "Amadeus"

Wspaniały koncert , przeżyliśmy cudowne chwile.
Grzegorz 21.05.2017 19:32
Koncert po prostu bajeczny. Dźwięki skrzypiec, altówek, wiolonczeli i kontrabasu brzmiące jakby ktoś lał miód na serce. Niesamowicie odprężająca godzina na bardzo wysokim poziomie artystycznym.

Polecane z kategorii koncert