koncert Percival

Percival Schuttenbach - Reakcja Pogańska

koncert Percival

Percival Schuttenbach - Reakcja Pogańska

Percival Schuttenbach - Reakcja Pogańska - Bilety na koncert

W tym roku mija 10 lat od wydania jednej z najbardziej lubianych płyt grupy pt. "Reakcja Pogańskia".
W związku z tym, zespół postanowił uczcić tę rocznicę i po raz pierwszy zagrać wszystkie zawarte na niej utwory na żywo.

Na koncert we Wrocławiu zapraszamy 15 listopada do Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze.

Inspiracją do stworzenia płyty "Reakcja Pogańskia". były wydarzenia, które rozgrywały się na ziemiach polskich w XI w. Doszło wtedy do rewolty, której celem było zniesienie panowania religii chrześcijańskiej
i przywrócenie przedchrześcijańskiego ładu oraz kultu rodzimych bogów słowiańskich.

Percival Schuttenbach - potentat na scenie folk-metalowej i medieval-folkowej w Polsce, twórca ponad 10 albumów. Zespół ma na koncie wiele osiągnięć, w tym koncerty w krajach całej Europy, nagrody na festiwalach folkowych, a także – jako jeden z niewielu wykonawców w Polsce – diamentową płytę za współautorstwo muzyki do projektu Równonoc - spektakularnego połączenia hip-hopu ze słowiańskim folkiem. Grupa zagrała ponad 1000 koncertów na wszelkiego rodzaju festiwalach, turniejach i inscenizacjach historycznych, jest twórcą licznych podprojektów związanych z rekonstrukcją historyczną. Percival powstał w 1999 roku, członkowie zespołu pochodzą z Lubina i Legnicy. Ogromne doświadczenie sceniczne, wyjątkowe scenografie, światła, udźwiękowienie, stroje i charakteryzacje to ich znak rozpoznawczy. Dźwięki zespołu w dużym stopniu uświetniają najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry The Witcher 3 – Wild Hunt. Percival, obok Marcina Przybyłowicza i Mikołaja Stroińskiego, został uhonorowany statuetką MocArta 2015! Grupa gościła na ekranach TV od Szwecji po Serbię, a ich fankluby można znaleźć w Brazylii i Chinach.

PERCIVAL SCHUTTENBACH / PERCIVAL
https://www.percival.pl/
https://www.facebook.com/PercivalSchuttenbach
https://www.youtube.com/user/percivalschuttenbach

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Percival Schuttenbach - Reakcja Pogańska

Koncert wysmienity! :)
Zespół wystąpił rewelacyjnie, nagłośnienie (zarówno Percivala jak i supportów) było tragiczne. Byłem na wielu koncertach w klasztorze, nigdy nie było jeszcze tak źle. Przez to wrażenia bardzo mierne.
Niesamowity koncert, świetne miejsce, polecam każdemu zobaczyć to na własne oczy.

Polecane z kategorii koncert