PSIO CREW | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

PSIO CREW

koncert

PSIO CREW

PSIO CREW - Bilety na koncert

PSIO CREW powraca - koncert w Sali Gotyckiej!

Fanom eklektyzmu muzycznego mocno zakorzenionego w folklorze nie trzeba przedstawiać grupy, ale warto przekazać dobrą nowinę, PSIO CREW po kilkuletniej nieobecności powraca!
GOORAL wraz z całą ekipą tworzącą PSIO CREW wystąpią we Wrocławiu 10 marca.
Koncert odbędzie się w znanej już miłośnikom dobrej muzyki Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1. Obecność obowiązkowa ? dobra zabawa gwarantowana!

Formacja Psio Crew działalność muzyczną rozpoczęła w 2004 roku w Bielsku-Białej. Nowatorskie połącznie tradycyjnych melodii z elementami drum and bass, trip hop i dub zrobiło spore zamieszanie na scenie muzycznej w kraju i zagranicą, a zestawienie góralskiego śpiewu z beatboxem stało się oryginalną wizytówka zespołu. Dotychczas twórcze eksperymenty Psio Crew przeprowadzone na muzyce ludowej zostały zapisane na debiutanckim albumie "Szumi Jawor Soundsystem", który ukazał się w 2007 roku. Jak można przeczytać na okładce albumu, "płyta powstała z potrzeby tworzenia oraz z radości poruszania się w otwartej przestrzeni muzyki jednoczącej stary i nowy czas". Album jest dowodem potwierdzającym tezę, iż muzyka nie posiada granic a eklektyzm stylistyczny nie dzieli, a mnoży odbiorców.
Psio Crew zagrało na kilkudziesięciu międzynarodowych festiwalach, m.in. Siget Festival (Budapeszt, Węgry), Fusion Festival (Larz, Niemcy), Open'er Festival (Polska), Przystanek Woodstock (Polska), Terra Polska (Berlin, Niemcy), Colours of Ostrava (Czechy).
Kapela Psio Crew reprezentowała Polskę w Izraelu na festiwalu Jerusalem Art&Craft Fair oraz podczas dni polskich w Baku w Azerbejdżanie. Zespół wystąpił również w słynnym klubie jazzowym Porgy&Bess w Wiedniu, na Lotos Jazz Festiwal Zadymka Jazzowa w Bielsku-Białej oraz w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie wywołując entuzjazm zróżnicowanej i wymagającej publiczność.
W 2006 r. grupa otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Majówka Tatrzańska w Zakopanem oraz III nagrodę podczas konkursu organizowanego przez Polskie Radio w ramach festiwalu "Nowa Tradycja". W 2007 r. zespół otrzymał Machinera, nagrodę przyznawaną przez miesięcznik Machina za interesujący debiut muzyczny, w 2008 roku Psio Crew zostało nominowane do Fryderyka w dwóch kategoriach: Album Etno/Folk i Nowa Twarz Fonografii. W roku 2009 zespół wziął udział w projekcie "Strefa Artystyczna" realizowanym w Tibilisi. W ramach projektu powstał wspólny polsko-gruzińsko-afrykański utwór "Sissa", który współtworzyli : gruziński chór Chweneburebi oraz senegalski artysta Mamadou Diouf.
Obecnie zespół reaktywował swoją działalność i pracuje nad nowym materiałem muzycznym, który planuje zamieścić na drugiej płycie.

Zespół Psio Crew wystąpi w następującym składzie:
Katarzyna "Katka" Dyga-Szymonowicz - śpiew
Anna Dobija - śpiew, skrzypce
Mateusz "Gooral" Górny - syntezatory, elektronika, beatbox
Mikołaj Stachura - perkusja
Maciej "Kamer" Szymonowicz - śpiew, kontrabas, piszczałka postna, beatbox

10.03.16 godz. 20.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane