koncert

PUNKT EKLEKTIK SESSION TOUR

koncert

PUNKT EKLEKTIK SESSION TOUR

PUNKT EKLEKTIK SESSION TOUR - Bilety na koncert

PUNKT EKLEKTIK SESSION to spotkanie prężnej wrocławskiej platformy artystycznej EKLEKTIK SESSION z prestiżowym norweskim festiwalem PUNKT, prezentujące ducha innowacji oraz integracji. Tegoroczna współpraca polskich i norweskich artystów zaowocowała dwiema odsłonami festiwalowymi, niekomercyjnymi wydawnictwami CD/winyl i wspólną trasą koncertową z udziałem projektów specjalnych EKLEKTIK ENSEMBLE oraz PUNKT vs NILS PETTER MOLVAER ENSEMBLE.

Tuż po wrocławskiej odsłonie PUNKT EKLEKTIK SESSION Festival wybitni artyści z Wrocławia i Norwegii wyruszą we wspólną trasę koncertową po największych polskich miastach. W dniach 9-13 października Eklektik Ensemble oraz Nils Petter Molvaer Ensemble wraz z kuratorami PUNKT Festival zagrają w Krakowie, Rzeszowie, Łodzi, Gdańsku i Warszawie.

Podczas PUNKT EKLEKTIK SESSION TOUR usłyszymy projekt specjalny EKLEKTIK ENSEMBLE. Legendarny szwajcarski producent Roli Mosimann (Faith No More, Swans, Björk, The Young Gods) oraz znani wrocławscy artyści, Bond (Miloopa, Hang Em High), Maciek Zakrzewski (Digit All Love), Kuba Mitoraj (Poprzytula), Karol Gola (Pink Freud) Szymo [d’] Danis (Bipolar Bears) Michał Zygmunt, Radosław Janicki i Łukasz Olejarczyk zaprezentują efekt wspólnej sesji nagraniowej w RecPublika Studios.

W ramach trasy swój projekt przedstawią także wybitni artyści z Norwegii. Trębacz i kompozytor Nils Petter Molvaer został zaproszony przez pomysłodawców opartego na idei żywego remiksu festiwalu Punkt do drugiej odsłony Punkt Eklektik Session. Ten wyjątkowy, przygotowany we Wrocławiu projekt pod szyldem PUNKT vs NILS PETTER MOLVAER ENSEMBLE, zmierzy ze sobą nowy zespół Molvaer'a z kuratorami festiwalu Punkt, Janem Bangiem i Erikiem Honoré.

EKLEKTIK ENSEMBLE
Bond – bass
Kuba Mitoraj – gitary
Roli Mosimann – perkusja
Karol Gola – sax barytonowy
Maciek Zakrzewski – klawisze
Szymon [d'] Danis – wokal
Michał Zygmunt – gitary
Radosław Janicki – video
Łukasz Olejarczyk – dźwięk

PUNKT vs
NILS PETTER MOLVAER ENSEMBLE
Nils Petter Molvaer – trąbka
Geir Sundstøl - gitary
Jo Berger Myhre - bass
Erland Dahlen - bębny
Johnny Skalleberg - dźwięk
Tord Knudsen - światło
Jan Bang – live remix
Erik Honoré – live remix

PUNKT to festiwal odbywający się w norweskim Kristiansand pod wodzą Jana Banga i Erika Honoré. Koncepcja festiwalu opiera się na realizacji koncertów na scenie głównej oraz ich bezpośrednim remiksowaniu na żywo przez uznanych muzyków, producentów oraz remikserów. Festiwal został zorganizowany po raz pierwszy w 2005 roku, prezentując takich artystów jak Jon Hassell, Nils Petter Molvaer, Biosphere, Sidsel Endresen i Supersilent. Później na scenie pojawili się również m.in. Maja Ratkje i Eivind Aarset. Z PUNKTem związani są wybitni artyści, m.in.: Brian Eno, David Sylvian, basista Led Zeppelin John Paul Jones i pionierzy berlińskiej elektroniki ostatniej dekady Vladislav Delay i Moritz Von Oswald. Od kilku lat artyści festiwalu zapraszani są za granicę, rozwijając możliwości i siatkę współpracy w różnych częściach Europy i świata. Ostatnio PUNKT odwiedził Londyn, Mannheim, Düsseldorf, Barcelonę oraz Tallinn. W tym roku na zaproszenie artystów związanych z międzynarodową platformą Eklektik Session po raz pierwszy pojawił się w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane