koncert

Pawlik/ Moniuszko Polish Jazz

koncert

Pawlik/ Moniuszko Polish Jazz

Pawlik/ Moniuszko Polish Jazz - Bilety na koncert

Najnowsza płyta autorska Włodka Pawlika - pianisty, kompozytora, laureata Grammy - ukazuje się w roku 2019, jubileuszowym Roku Moniuszkowskim uchwalonym zarówno przez Sejm RP, jak też przez UNESCO. W tym Roku większość wydarzeń kulturalnych będzie nawiązywała do bezpośrednich inspiracji muzyką twórcy polskiej opery narodowej. Tak też jest w odniesieniu do projektu „Pawlik/Moniuszko -Polish Jazz”. Światowej sławy polski pianista jazzowy Włodek Pawlik wziął na warsztat najsłynniejsze pieśni i arie Stanisława Moniuszki, aranżując je i nagrywając w jazzowej estetyce. Efekt - jak zwykle w odniesieniu do tego wybitnego artysty – fantastyczny. Muzyka z najnowszego albumu pianisty to rozkosz dla ucha i… ducha.
Bez cienia wątpliwości otrzymujemy dzieło najwyższej próby, które zadowoli tak prawdziwych koneserów muzycznych, jak i szerokie grono słuchaczy.

Na płycie znajdą się prawdziwe perły twórczości moniuszkowskiej:
1. Prząśniczka - pieśń,
2. Aria Jontka z opery Halka „Szumią jodły na gór szczycie...”,
3. Aria Skołuby z opery Straszny dwór „Ten zegar stary”,
4. Znasz-li ten kraj - pieśń,
5. Aria Halki z opery Halka „Gdyby rannym słonkiem...”,
6. Pieśń wieczorna „Po nocnej rosie...”,
7. Kum i kuma - pieśń,
8. Matko już nie ma cię – pieśń,
9. Motyw z kurantem z opery „Straszny dwór”.
W odróżnieniu do bardzo licznych płyt jazzowych z opracowaniem muzyki Chopina,
płyta Włodka Pawlika jest pierwszą na polskim, a jednocześnie światowym rynku fonograficznym, na której zostały nagrane utwory Moniuszki w jazzowej interpretacji.

WYKONAWCY
Uznawany za jednego z największych polskich jazzmanów, rozpoznawalny na całym świecie , jedyny polski laureat Grammy w kategorii jazzu - Włodek Pawlik nie po raz pierwszy w swej twórczości nawiązuje do idiomu muzyki klasycznej. Już na płycie „America” z 2015 roku, prezentowanej na ponad 200 koncertach na całym świecie, znajdziemy niezwykłe jazzowe interpretacje utworów I.J. Paderewskiego i F. Chopina. Również na płycie „Songs without words” z roku 2017 nagrana została jazzowa impresja pieśni F. Chopina - ”Wiosna” na fortepian solo. Do nagrania płyty „Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz” pianista zaprosił muzyków tworzących na co dzień najsłynniejszy polski zespół jazzowy „Włodek Pawlik Trio”.

Nagrania płyty „Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz” zostały dokonane na przełomie roku 2018/2019 w studiach Polskiego Radia i zostały opracowane przez najwybitniejszych polskich reżyserów dźwięku.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Bilety na spektakl dostępne są na www.biletyna.pl lub w kasie Domu Kultury Stare Babice. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny wydanej w Gminie Stare Babice (numer karty KDR zaczynający się od następujących cyfr 1432072) oraz posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Seniora wydanej w Gminie Stare Babice bilety ze zniżką 20 % tj. 52 zł. Bilety ze zniżką do kupienia wyłącznie w kasie Domu Kultury Stare Babice przy ul. Południowej 2a w Zielonkach-Parceli po okazaniu Karty Dużej Rodziny lub Karty Seniora. Płatność kartą. Kasa czynna pn-pt. godz. 8:00-16:00.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń w: Zielonki-Parcela

Brak wydarzeń w: Zielonki-Parcela

Recenzje i opinie: Pawlik/ Moniuszko Polish Jazz

Koncert super. Proszę o więcej takich imprez.
Tradycja z nowoczesnością, sztuka przez duże S. Trzej Panowie zaprosili na ucztę Moniuszkowską. Wspaniała atmosfera i znakomita forma Artystów. Moniuszko też dał radę - repertuar tylko z ostatniej płyty. Nic nie zastąpi muzyki na żywo - płyty kupione, autografy gratis. Zachęcam bo warto. Czekam na następne płyty i koncerty.
Wspaniały wieczór. Świetna muzyka w rewelacyjnym wykonaniu. Oby więcej takich wydarzeń w DK Stare Babice.
czegoś takiego nie widziałem i nie słyszałem od dawna porcja humoru Pana Włodka, energia trio, niestety przerwano nam bisy ! :)
następna nagroda Grammy nalezy sie za pomysł z pieśniami Moniuszki - poza tym brawurowe wykonanie, lekkość improwizacji i rewelacyjny kontakt z publicznością artysty. Kontrabas i perkusja idealnie dopasowały sie do wysokiego poziomu.Widownia żywo reagowała, sala idealna na takie kameralne wydarzenie . gratulacje dla pomysłodawców i sponsorów przy okazji. Niestety ilość miejsc biletowanych znikoma choc sal prawie pełna co daje do namysłu...
Wspaniały koncert! Jazz na światowym poziomie!!!

Polecane z kategorii koncert