koncert

Piosenki Anny Jantar

koncert

Piosenki Anny Jantar

Piosenki Anny Jantar - Bilety na koncert

Koncert poświęcony twórzości Anny Jantar.

Anna karierę rozpoczęła w 1968 jeszcze jako Anna Szmeterling. Współpracowała z zespołem "Polne Kwiaty" i z nim w poznańskim radiu nagrała utwór „Po ten kwiat czerwony”. Od 1969 Anna Jantar była wokalistką zespołu "Waganci" , w którym występował także Jarosław Kukulski, jej przyszły mąż. Z tego okresu pochodzi znany utwór „Co ja w tobie widziałam”. 11 kwietnia 1971 w poznańskim kościele św. Anny wzięła ślub z Jarosławek Kukulskim i 5 lat później na świat przyszła ich córka, Natalia Kukulska.

W latach 70. była czołową polską piosenkarką. W 1972 po zdaniu egzaminu została zawodową piosenkarką estradową i rozpoczęła karierę solową jako Anna Jantar.

Koncert jest poświęcony najpiękniejszym piosenkom Anny Jantar wykonywanym przez Annę Żebrowską przy akompaniamencie fortepianowym Macieja Kieresa.

Anna Żebrowska – z urodzenia i serca duszniczanka, z zamieszkania wrocławianka. Śpiewa od dzieciństwa, jako 11-latka postanowiła, że ze swoją muzyczną pasją zwiąże się na całe życie i po dziś dzień jest wierna swojemu postanowieniu. W jej duszy szczególne miejsce zajmuje muzyka lat 60., 70. i 80.

Maciej Kieres - Pianista, kompozytor, aranżer, wieloletni akompaniator wybitnych artystów, między innymi Violetty Villas, Grażyny Barszczewskiej, Macieja Damięckiego, Zbigniewa Lesienia i innych. Autor muzyki do spektakli teatralnych i piosenki aktorskiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Piosenki Anny Jantar

Brak recenzji

Polecane z kategorii koncert