spektakl Piwnica pod Baranami

Piwnica pod Baranami - Gdzie jest mój Homel?

spektakl Piwnica pod Baranami

Piwnica pod Baranami - Gdzie jest mój Homel?

Piwnica pod Baranami - Gdzie jest mój Homel? - Bilety na spektakl teatralny

Monodram aktorsko-wokalny został stworzony w oparciu o książkę llji Erenburga „Burzliwe życie Lejzorka Rojtszwańca”. To opowieść krawca z Homla, którego wiatr historii porwał w szeroki świat, a zarazem opowieść o człowieku broniącym swej godności z humorem, filozoficznym stosunkiem do życia i pamięcią o tradycji i kulturze swojego narodu.

Spektakl pełen jest muzyki i żydowskiego humoru, poezji i mądrości, sowizdrzalskiej przekory i szczypty zadumy, w którym oprócz Tadeusza Kwinty występują muzycy z Piwnicy pod Baranami – pianista i skrzypek.

Tadeusz KWINTA - jest jedną z legend krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Wystąpił w kilkudziesięciu filmach, zagrał kilkaset ról. Jest reżyserem, autorem sztuk i piosenek dla dzieci. Ma także wiele innych talentów, kocha rzeźbić, malować i rysować. Pracował w wielu teatrach, był dyrektorem artystycznym, prowadził programy dla dzieci w telewizji. Elegancki, pogodny, w doskonałej formie.

Scenariusz, reżyseria i wykonanie TADEUSZ KWINTA
Teksty songów ELŻBIETA KURYŁO
Muzyka ANDRZEJ ZARYCKI

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Piwnica pod Baranami - Gdzie jest mój Homel?

Wspaniały wieczór z Piwnicą pod Baranami. Świetna gra aktorska. Wdzięczni jesteśmy Organizatorom za możliwość obejrzenia tego spektaklu.
Świetny występ , bardzo miło i pouczająco spędzony czas.

Polecane z kategorii spektakl