koncert Piwnica pod Baranami

Piwnica Pod Baranami - Wspomnienie o Piotrze S.

koncert Piwnica pod Baranami

Piwnica Pod Baranami - Wspomnienie o Piotrze S.

Piwnica Pod Baranami - Wspomnienie o Piotrze S. - Bilety na koncert

PIWNICA POD BARANAMI „Wspomnienie o Piotrze S.**”**

Legendarny krakowski kabaret Piwnica Pod Baranami, zaprasza na koncert dedykowany niezapomnianemu Piotrowi Skrzyneckiemu. Credo tegorocznej odsłony Koncertu dla Piotra S. to „Nie przerywajcie zabawy”! Słowa te wielokrotnie padały z ust współzałożyciela i ducha opatrznościowego kabaretu. Wryły się tak mocno w serca i umysły Piwniczan, że pomimo upływu czasu nadal z sukcesem potrafią bawić i wzruszać publiczność. Charyzma, niespotykana wręcz erudycja, nadzwyczajny zmysł estetyczny, filozoficzna natura i ekscentryczna garderoba, charakteryzujące Piotra Skrzyneckiego, odcisnęły piętno również na prowadzonym przez niego, najsłynniejszym polskim kabarecie. Magnetyzm Piotra Skrzyneckiego przyciągał najwybitniejszych polskich bardów, kompozytorów, poetów, aktorów. Wystarczy choćby wspomnieć postaci Ewy Demarczyk, Krystyny Zachwatowicz, Ewy Wnuk Krzyżanowskiej, Anny Szałapak, Jacka Wójcickiego, Marka Grechuty, Tadeusza Kwinty, Zbigniewa Preisnera, Jana Kantego Pawluśkiewicza czy Grzegorza Turnaua. W trakcie koncertu łączącego satyrę, błyskotliwe szyderstwo, liryczną zadumę i ekscentryczną frywolność nie zabraknie kultowych piwnicznych, hipnotyzujących hymnów: „Dezyderata", "Ta nasza młodość", "Przychodzimy, odchodzimy”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje Piwnica Pod Baranami - Wspomnienie o Piotrze S.

Z "starą" Piwnicą nie miało to poza 2 piosenkami nic wspólnego. Nabrałem się na renomowaną nazwę... wylądowałem na mitingu KODziarzy. Nie polecam.
Koncert nie był najlepszy. Nie zauważłam wspmnień Poitra S., natomiast zbyt dużą ilość wtrętów politycznych, których nie znoszę. Kochałam Piwnicę ale w obecnym wydaniu chyba schodzi na psy. No i trochę brakuje młodszego pokolenia? Koncert kojarzył się raczej ze spotkaniem w domu starców.
Piękny, wzruszający koncert.... Człowiek ma potwierdzenie tego,iż są inni, którzy podobnie myślą o otaczającej rzeczywistości:-)
Krakowski kabaret jest kasą sam dla siebie.Wspaniała uczta,niezapomniane przezycia,troche retrospekcji i wiele nowej nadziei,że .."jeszcze będzie dobrze!"Oby częściej w Bydgoszczy!
Jak zawsze występ na wysokim poziomie, pełen refleksji. Byłam trzeci raz na "Piwnicy" - dwa razy w operze- i stwierdzam, że rok temu występ był lepszy (Kolęda dla miasta)
piękny koncert
Dziękuję Artystom i Organizatorom za wspaniały wieczór. Przypomniały mi się dawne czasy, koncerty piwniczne prowadzone przez Pana Piotra, kiedy Artyści Ci dziś już siwi byli młodzi i ja byłam młoda. A teraz na scenie i na widowni królowała siwizna. Byliśmy młodzi, zdrowi, sprawni - i co to komu przeszkadzało? Jeszcze raz wszystkim WIELKIE DZIĘKI!!!
Piwniczni artyści jak zawsze wspaniali. Czekam już na następny koncert.
Krzysztof Ś 22.05.2018 11:24

Polecane z kategorii koncert