koncert

Polski Jazz 360°: Kari Sál – Betesda – Mikołajki na jazzowo

koncert

Polski Jazz 360°: Kari Sál – Betesda – Mikołajki na jazzowo

Polski Jazz 360°: Kari Sál – Betesda – Mikołajki na jazzowo - Bilety na koncert

Trzecia odsłona realizowanego z Fundacją Polski Jazz projektu propagującego muzykę jazzową, odkrywającego szerokie spektrum jej możliwości. Tym razem w mikołajkowych klimatachh z dalekiej Islandii! W Kawiarni Artystycznej będziemy mieli zaszczyt gościć Kari Sál w programie Betesda. Kari Sál – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Wychowała się w Bieszczadach, z których czerpie inspiracje. Pod koniec października ukazał się debiutancki album Kari Sál Betesda, który został doceniony przez krytyków muzycznych w Polsce i za granicą. Tytułowy utwór powstał na specjalne zamówienie Wędrownego Festiwalu Kolory Polski organizowanego przez Łódzką Filharmonię.

Betesda to muzyka uduchowiona. Stworzona pod wpływem malarstwa, podróży do Islandii, gdzie w małej miejscowości Kirkjubæjarklaustur, Kari napisała większość utworów. Wielokulturowość i jej dialog ma więc swoje odzwierciedlenie w jej muzyce. Zawiera ona w sobie elementy jazzu, muzyki poważnej i world music. W warstwie lirycznej, w większości znalazły się autorskie teksty Kari, jak również utwory apokryficzne z połowy VI wieku.

Skład zespołu: Kari Sál – wokal; Stanisław Słowiński – skrzypce; Kasia Pietrzko – fortepian; Michał Kapczuk – kontrabas; Patryk Dobosz – perkusja; Adam Bałdych – skrzypce.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Wstęp: bilety 25 zł w przedsprzedaży, 30 zł w dniu koncertu. Liczba miejsc ograniczona.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Polski Jazz 360°: Kari Sál – Betesda – Mikołajki na jazzowo

Polecane z kategorii koncert