koncert

Randy Crawford and Joe Sample Trio

koncert

Randy Crawford and Joe Sample Trio

Randy Crawford and Joe Sample Trio   - Bilety na koncert

Randy Crawford (wł. Veronika Crawford) to amerykańska wokalistka jazzowa i R&B, urodzona 18 lutego 1952 roku w Macon. Odnosiła większe sukcesy w Europie niż w Stanach Zjednoczonych. Początkowo występowała w klubach. W Nowym Jorku z jazzmanami takimi jak George Benson czy Cannonball Adderley. Adderley zaprosił ją, aby zaśpiewała na jego albumie Big Man (1975). Crawford nagrała piosenkę Don't Get Caught in Love's Triangle, wyprodukowaną przez Johnny’ego Bristol, podczas współpracy z wytwórnią Fantasy label.
Poprowadziła weteranów R&B, The Crusaders, do nagrania transatlantydzkiego przeboju Street Life (1979). Piosenka utrzymywała się przez dwadzieścia tygodni na szczycie jazzowej listy przebojów i od tamtej pory stała się klasykiem muzyki disco. Została również zaprezentowana w ścieżce dźwiękowej w filmie Sharky's Machine i ukazała się w reklamach na początku 2000 roku. Crawford przeniosła się do Warner Bros., a po Street Life nagrywała i pojechała w trasę razem z The Crusaders.
Crawford została nazwana Najbardziej Wybitnym Wykonawcą w 1980 roku na Tokijskim Festiwalu Muzyki.
Jej największe osiągnięcia to One Day I'll Fly Away (1980), You Might Need Somebody (1981), Rainy Night in Georgia (1981), Street Life (1979) oraz własna wersja utworu Boba Dylana Knockin’ On Heaven’s Door (1989). Jej album Secret Combination utrzymywał się na brytyjskiej liście przez 60 tygodni.

W 1995 albumem Naked and True wróciła do korzeni. Longplay zawierał przebój George'a Benson Give Me the Night.
Obecnie Randy Crawford współpracuje z Joe Sample. W takim duecie wydała już dwie płyty. Pierwsza to Feeling Good (2006), a druga to No Regrets (2008).

Jej występ to dla fanów jazzu będzie jedno z największych wydarzeń w Polsce. Po raz pierwszy w Polsce i to na Ladies' Jazz Festival w Gdyni będziemy mogli podziwiać na scenie posiadaczkę jednego z najoryginalniejszych głosów na świecie Randy Crawford. Randy ma na swoim koncie genialne wykonania m.in takich utworów takich jak "Street Life" wykonanego z zespołem Crusaders (można go usłyszeć choćby w ścieżce dźwiękowej filmu Quentina Tarentino "Jackie Brown"), pięknych ballad, takich jak "Almaz", "Imagine" czy Boba Dylana "Knockin On Heaven's Door". W swojej 30-letniej karierze współpracowała z takimi sławami jak: George Benson, Quincy Jones, Al Jarreau, Ray Charles czy Joe Sample. Występ na Ladies’ Jazz Festival by SEAT Gdynia 2010 będzie jej pierwszym koncertem w Polsce.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane