Recital Chopinowski - Mariusz Drzewicki | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Recital Chopinowski - Mariusz Drzewicki

koncert

Recital Chopinowski - Mariusz Drzewicki

Recital Chopinowski - Mariusz Drzewicki - Bilety na koncert

Mariusz Drzewicki
Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. Tadeusza Chmielewskiego. Obecnie zatrudniony jest na stanowisku profesora nadzwyczajnego i pełni funkcję Kierownika Katedry Fortepianu w macierzystej uczelni. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich u tak wybitnych pianistów, jak Wiktor Mierżanow i Rudolf Buchbinder. Był stypendystą: Ministra Kultury i Sztuki, Towarzystwa im. Ferenca Liszta we Wrocławiu, Yamaha Music Fundation of Europe i Stiftung für Internationale Meisterkurse für Musik Zürich. W 1995 roku brał udział w XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Mariusz Drzewicki od wielu lat prowadzi ożywioną działalność koncertową jako solista i kameralista w kraju i za granicą (Niemcy, Szwajcaria, Rosja, Austria, Szwecja, Łotwa, Wielka Brytania, Norwegia, Włochy). Występował na wielu festiwalach, m.in. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, Polnische Tage in Darmstadt, Dniach Kultury Polskiej w Tobolsku, Międzynarodowym Festiwalu im. Józefa Hofmanna w Nałęczowie, Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym w Bolzano i wielu innych. Wielokrotnie koncertował w domu Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli.
Współpracował z Narodowym Baletem Łotewskim w produkcji przedstawienia baletowego opartego na muzyce Fryderyka Chopina, którą wykonywał również w ramach współpracy z Teatrem "Sabat" Małgorzaty Potockiej. Brał również udział w wielkiej wiedeńskiej produkcji muzycznej pt. "Scala Soluna di Vienna".
Od wielu lat występuje ze skrzypkiem Łukaszem Błaszczykiem, wykonując muzykę kameralną. Wspólnie dokonali także prawykonania "Concertina na skrzypce, fortepian i orkiestrę symfoniczną" Zdzisława Szostaka z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Łódzkiej pod dyrekcją kompozytora.
Pianista dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji oraz telewizji holenderskiej i łotewskiej. Na rynku niemieckim ukazała się jego płyta z muzyką Fryderyka Chopina: CD (1999). W 2010 roku zrealizował płytę DVD z utworami Chopina. W 2012 wydał płytę CD z kompozycjami fortepianowymi Izaaka Albeniza.
Nagrywał również muzykę do filmów fabularnych i animowanych. ("Mój Rower", "Rodzina Treflików").
Mariusz Drzewicki prowadzi również działalność pedagogiczną wykraczającą poza mury uczelni, prowadząc warsztaty i seminaria pianistyczne w kraju i za granicą (Litwa, Włochy, Hiszpania) oraz zasiadając w jury wielu konkursów pianistycznych.
Był wielokrotnie recenzentem przewodów doktorskich i postępowań habilitacyjnych.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane