koncert Renata Przemyk

Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena

koncert Renata Przemyk

Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena

Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena - Bilety na koncert

Renata Przemyk śpiewa piosenki Leonarda Cohena | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Zaczęło się od spektaklu „Boogie Street” z udziałem Renaty Przemyk, który miał premierę we wrześniu 2016 roku w Teatrze Starym w Lublinie. Renata Przemyk, śpiewając songi Leonarda Cohena z polskimi tekstami, odkrywa jego inne oblicze….

Renata Przemyk jest artystką niezwykłą, która od lat konsekwentnie podąża własną drogą, nie poddając się zewnętrznym wpływom, łącząc doskonałe kompozycje z nieszablonowymi pomysłami na aranżacje utworów. Piosenki w wykonaniu artystki angażują słuchacza nie tylko pod względem muzycznym, ale także zmuszają do skupienia się na przekazie niesionym przez słowa, nacechowane rzadko spotykanym na polskiej scenie muzycznej poetyckim urokiem. Artystka ma na swoim koncie wiele płyt i nagród, została doceniona zarówno przez krytykę jak i publiczność.

27 stycznia 2017 r. nakładem Agory S.A. i Teatru Starego w Lublinie, ukazała się nowa płyta z udziałem Renaty Przemyk, na której prezentowane są utwory ze spektaklu "Boogie Street" wg "Księgi tęsknoty" Leonarda Cohena. Premiera odbyła się we wrześniu 2016 r. w Teatrze Starym w Lublinie.

Spektakl spotkał się z bardzo gorącym przyjęciem publiczności. Płyta powstała na jej życzenie oraz dla tych, którym nie uda się obejrzeć spektaklu. Teraz pojawia się wyjątkowa okazja, żeby na żywo posłuchać piosenek będących zupełnie nowym spojrzeniem na Leonarda Cohena.
Podczas koncertu wykonywane są wszystkie piosenki z płyty, a co za tym idzie, z całego spektaklu. Dopełnieniem koncertu są dodatkowe piosenki z repertuaru Cohena, takie jak „Hallelujah” czy piosenka z najnowszej płyty „Leaving the Table”.

Jak twierdzą znawcy tematu, powstała zupełnie nowa jakość. Ci, którzy tylko trochę znają Cohena, nie skojarzyliby piosenek śpiewanych przez Renatę Przemyk z kanadyjskim bardem. Ci zaś, którzy znają je znakomicie, mogą się poczuć miłe zaskoczenie nowatorskimi interpretacjami, które niewiele mają wspólnego z cohenowską melancholią i depresją. To co łączy Renatę Przemyk i Leonarda Cohena to przywiązanie wielkiej wagi do poetyckiego tekstu i melodyjnej warstwy muzycznej.

Leonard Cohen jest znany odbiorcom na całym świecie głównie jako autor piosenek, twórca takich przebojów jak „Susanne”, „Hallelujah” i „Dance Me To the End of Love”. Piosenki prezentowane na płycie i podczas koncertu pochodzą z albumów Leonarda Cohena wydanych w nowym milenium (m.in. popularnego w Polsce „Ten New Songs” z 2001 r. i „Dear Heather” z 2004 r.).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Niesamowity, klimatyczny występ. Renata hipnotyzuje i poraża głębią oraz skalą głosu!!
Bardzo ciekawy koncert, wykonanie i przygotowanie profesjonalne, bardzo dobre nagłośnienie, wydarzenie jak i miejsce godne polecenia.
Świetny koncert bardzo Polecam ,Pani Renata przekazała jak zwykle bardzo dużo pozytywnej energii.
Bardzo mi się podobał występ pani Renaty, dwóm koleżankom, z którymi byłam, również. Znałam płytę i bardzo chciałam wysłuchać jej na żywo, i nie zawiodłam się. Dodatkowo jeszcze cena koncertu nie była wygórowana. Super!
Świetny koncert! Pierwszy raz widziałam Panią Renatę taką "rozrywkową", żartującą. Wspaniały występ Pani Przemyk ale także całego zespołu grająco-śpiewajacego. Gratulacje!
Występują cudny , jak zawsze Renata daje z siebie wszystko , zyczenie , zeby czesciej do nas przyjezdzala
Fantastyczny występ! Renata Przemyk zjawiskowa!
fantastyczne wykonane wspaniałej artystki niesamowity przekaz pozytywnej energii
Kto wybierał się na koncert Renaty Przemyk „Boogie Street” musiał rozcierać sobie... napuchnięte dłonie... od klaskania 👏👏👏 Bo było ku temu przynajmniej trzy istotne powody! Pierwszy to ponadczasowy repertuar Leonarda Cohena z charakterystycznym poczuciem humoru, ironią i specyficzną filozofią życia. Większość utworów pochodzi z książki "Księga tęsknoty". Drugim powodem była Renata Przemyk i jej interpretacja twórczości mistrza. Mnie ujęła sprawnością ukazywania drugiego dna, dodatkowego znaczenia, w - zdawałoby się - jednoznacznych historiach. Trzeci powód to niespodzianka - support Aleksandry Kozubal. Posłuchajcie jej utworu "Tik Tak"! Zachwyca dojrzałością i kunsztem. Młoda wokalistka, a twórczość z górnej półki!
Doskonałe nagłośnienie.
Fantastyczny! Na najwyższym poziomie.
WSPANIAŁY głos Renaty Przemyk ŚWIETNE piosenki Zabawny i całkiem niezły support więc wrażenia "po" są całkowicie przyjemne
Ciekawy repertuar i niezmienna Renata Przemyk z super zespołem

Polecane