SAXMANIA 2014 - Dariusz Zaleśny i Adam Lemańczyk | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

SAXMANIA 2014 - Dariusz Zaleśny i Adam Lemańczyk

koncert

SAXMANIA 2014 - Dariusz Zaleśny i Adam Lemańczyk

SAXMANIA 2014 - Dariusz Zaleśny i Adam Lemańczyk - Bilety na koncert

Na recital składają się utwory starannie wyselekcjonowane przez wykonawców, które nakreśliły drogę artystycznego rozwoju Dariusza Zaleśnego. Znajdziemy tu kompozycje wielkich saksofonistów, których gra od lat inspiruje i fascynuje artystę oraz standardy muzyki jazzowej. Muzycy poprzez dobór stylistycznie zróżnicowanego materiału muzycznego ukazują bogactwo literatury saksofonowej i zabierają słuchaczy w muzyczną podróż przez historię rozwoju saksofonu oraz muzycznych inspiracji tym instrumentem.

Wspólnym mianownikiem spajającym wybrane utwory jest piękno melodii i czytelne ukazanie tematów będących materiałem wyjściowym do partii improwizowanych. Tym zaś, co spaja muzyków w jeden zespół, jest fascynacja rytmem i swoistym umiłowaniem piękna muzyki bez zbędnych jej podziałów na poszczególne gatunki. Uniwersalność muzyków pozwala na swobodne przenikanie się muzyki klasycznej z szeroko pojętą muzyką jazzową.

Dodatkowym atutem koncertu jest wyjątkowa umiejętność improwizacji wykonawców, która czyni koncert niepowtarzalnym. Publiczność poprzez swoje reakcje nadaje artystom kierunek wspólnej muzycznej podróży.Na recital składają się utwory takich saksofonistów jak: Phill Woods, Charlie Parker, John Coltrane, Joshua Redman, Jan Garbarek, Michael Brecker, Joe Henderson, Kenny Garet. Koncert jest swoistym rodzajem hołdu dla tych wielkich postaci świata saksofonu.

Wykonawcy:

Dariusz Zaleśny - saksofony
Adam Lemańczyk - fortepian

Kwartet smyczkowy w składzie:

Justyna Cieślak - skrzypce
Wiktoria Gołębiewska - skrzypce
Martyna Kowzan - altówka
Natalia Kowalska - wiolonczela

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane