koncert

SPEAKING CONCERT - Wielka cisza, rzecz o Beethovenie

koncert

SPEAKING CONCERT - Wielka cisza, rzecz o Beethovenie

SPEAKING CONCERT - Wielka cisza, rzecz o Beethovenie - Bilety na koncert

SPEAKING CONCERT jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Poprzez fuzję muzyki, multimediów, tradycji i dobrego humoru tworzymy atrakcyjny i unikalny w skali europejskiej format. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta, Marcina Sompolińskiego, oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Jak wyglądają̨ Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze… śledztwo! Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością̨ godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirujący pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę̨ powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń.

Podczas dwudziestu koncertów z serii Speaking Concerts publiczność́ dowiedziała się m.in. o statusie majątkowym Antonio Vivaldiego, o tym, jak to możliwe, że premiera Święta Wiosny Igora Strawińskiego skończyła się̨ interwencją służb porządkowych i kim byłby Jan Sebastian Bach, gdyby nie jego pracowite dzieci.

WIELKA CISZA - rzecz o BEETHOVENIE

Ludwig van Beethoven, jeden z największych geniuszy muzycznych, kompozytor o magnetycznej osobowości, w młodym wieku został dotknięty utratą słuchu – stąd właśnie tytuł naszego przedsięwzięcia Wielka cisza. Podczas koncertu prześledzimy proces twórczy kompozytora w oparciu o niepublikowane szkice III Symfonii. Ponadto przywołamy okoliczności powstawania „Eroiki”, zwrócimy uwagę na znane już fakty i ujawnimy sensacyjne odkrycia dotyczące tego genialnego utworu! Podczas koncertu odpowiemy na pytania:

• Czy Beethoven rzeczywiście był gburem?
• Co mówi o nim Lista Schindlera?
• Dlaczego i z kim pojedynkował się w młodości?
• Na czym polegają związki Beethovena z Polską?


Drodzy Widzowie❗️
Liczba dostępnych miejsc na koncertach jest ograniczona ze względu na panujący reżim sanitarny, który zachowujemy zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Jako organizatorzy dokładamy wszelkich starań, aby w trakcie koncertu czuli się Państwo bezpiecznie i komfortowo!
Do zobaczenia!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: SPEAKING CONCERT - Wielka cisza, rzecz o Beethovenie

Zupełnie nowa formuła koncertu. Można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy. Polecam !
Koncert był prowadzony w ciekawy sposób, dowiedziałam się ciekawych rzeczy o kompozytorze, jak również z zakresu muzyki. Jednakże czuję niedosyt muzyki. Oczekiwałam usłyszeć w całości V symfonię, której zagrano tylko fragment na rozpoczęciu imprezy. Jak na koncert uważam, że było za mało muzyki. Byłam również zaskoczona nie przestrzeganiem dystansu na widowni. Ludzie siedzieli upakowani jeden koło drugiego jakby nie było pandemii. Ludzie obcy dla siebie powinni siedzieć w bezpiecznej odległości.
Za dużo czasu poświęcone na speaking... Trochę zbyt techniczne komentarze, które zrozumiałe są tylko dla ekspertów jak maestro Sompoliński. Takie dluższe wybijały z rytmu. Spodziewałem się też więcej utworów popularnych. Muzyka i oprawa na wysokim poziomie.
Jak zawsze piękny koncert. Może brakowało mi. 5 symfonii , na którą liczyłam w wykonaniu na tzw żywo. Ale występ jednego z wykonawców bardzo mi się podobał. Mam na myśli grę Pana grającego na bębnach. Jego gra to sama muzyka, przeżywał każdy wydawany przez bębny dźwięk. .
Jadwiga 14.06.2021 20:36
Miły dla oczu i ucha kontakt z żywą muzyką. Poruszający wrażliwość i wyobraźnię problem słuchu artysty i jego wpływ na twórczość. Szkoda, że krótko😄
IRA 14.06.2021 14:47
Bardzo piękny koncert. Dziękuję.

Polecane z kategorii koncert