koncert

SPECIAL TRIO

koncert

SPECIAL TRIO

SPECIAL TRIO - Bilety na koncert

SPECIAL TRIO | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

SPECIAL TRIO
Ed Cherry-guitar
Adam Kowalewski-kontrabas
Arek Skolik- drums

Nowojorski akustyczny mainstream w najlepszym wykonaniu.

ED CHERRY jest najbardziej znany z wieloletniej współpracy z trębaczem Dizzy Gillespie, z którym występował od 1978 r. do 1992 r. Współpracował również z wieloma wybitnymi wykonawcami jazzowymi jak Paquito D'Rivera, Henry Threadgill, John Patton, Jon Faddis, Hamiet Bluiett i Paula West.

ADAM KOWALEWSKI
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, od 1999 także wykładowca tego wydziału, w klasie kontrabasu i gitary basowej. Współpracował i współpracuje od wielu lat z czołówką polskich muzyków jazzowych takich, jak: Janusz Muniak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Tomasz Szukalski, Tomasz Stańko, Piotr Baron, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Adam Pierończyk, Jarosław Śmietana, Eryk Kulm, i wielu innych.

AREK SKOLIK
W 2005r. nadanie tytułu "Najlepszego Perkusisty Roku'' oraz II miejsce dla Perkusisty Roku przez miesięcznik ''GITARA BAS I BEBNY'' W 2005 nagroda Prezydenta Miasta Gliwic za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury muzycznej. Zajmuje czołowe miejsca w ankiecie pisma Jazz Forum jako perkusista jazzowy. Arek należy do grona muzyków, którzy nie starają się być nowatorscy za wszelką cenę, raczej chyli on czoła przed dziesięcioleciami tradycji, starając się wpisać w nią swój muzyczny temperament. To nieprzeciętnie muzykalny perkusista o doskonałym warsztacie i poczuciu swingu, co stawia go wśród grona najlepszych perkusistów w kraju.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane