koncert

Scena Piosenki Autorskiej Marek Majewski

koncert

Scena Piosenki Autorskiej Marek Majewski

Scena Piosenki Autorskiej  Marek Majewski - Bilety na koncert

Scena Piosenki Autorskiej Marek Majewski | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

SCENA PIOSENKI AUTORSKIEJ - Marek Majewski

Marek Majewski – śpiew, gitara

Zaprasza Barbara Stępniak-Wilk

„Ze śpiewnika satyryka” czyli recital autorski Marka Majewskiego to stale aktualizowany program autorski złożony z piosenek i wierszy w stylu kabaretu literackiego. O Polsce i o Polakach. Satyryczno-ironiczne, ale i ciepłe spojrzenie na nasze wspólne sprawy bez względu na miejsce zamieszkania. Publiczności, nastaw się na wspólne śpiewanie!

MAREK MAJEWSKI

autor i kompozytor, śpiewający poeta i satyryk, felietonista i szantymen, od 40-tu lat skłaniający do myślenia i do uśmiechu - słuchaczy, widzów i czytelników; scenarzysta i reżyser licznych programów estradowych, telewizyjnych i radiowych. Laureat prestiżowych festiwali i przeglądów piosenki - Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie (trzykrotnie pierwsze miejsce w konkursie premier), Festiwalu Dobrego Humoru w Gdańsku, Spotkań „SMAK” w Myśliborzu, Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Warszawskiej Giełdy Piosenki, „Szant Pod Żurawiem” w Gdańsku i in. W dorobku autorskim ma m. in. płyty CD Piosenki dziecinne, CD Czasy lewej kasy, CD Że Tobie się jeszcze chce, płytę żeglarską CD Szantyryk szantymentalny, CD Lepiej (2018 r.) oraz kasetę wideo Latający teatrzyk U`Lotka z autorskim programem kabaretowym, a także książkę „Pies też człowiek, czyli wiersze psubrata”.
Znany z łamów tygodnika „Wprost”, gdzie stworzył nową formę felietonu w formie fraszki i z tygodnika „Newsweek”. Autor (wspólnie z Marcinem Wolskim) wszystkich politycznych szopek telewizyjnych i radiowych w wolnej Polsce po 1989 roku, w tym także Szopki "Teraz Wyspa" 2004/2005, która została nagrodzona w Gdańsku.
Autor wielu piosenek, wierszy i bajek dla dzieci, drukowanych kiedyś w „Świerszczyku”, a obecnie między innymi w podręcznikach szkolnych. W telewizyjnej „Ciuchci” stworzył postać Pana Poety.

Wieloletni artysta kabaretów „Pod Egidą” i „Sześćdziesiąt minut na godzinę”, Kabaretu Autorów ZAKR - a obecnie ambasador Warszawy w krakowskiej „Piwnicy Pod Baranami”.

Za osiągnięcia artystyczne oraz upowszechnianie piosenki literackiej odznaczony przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Otrzymał także nagrodę SAWP-u, medal 100-lecia Zaiks-u i nagrodę okolicznościową Ministerstwa Kultury.

Prowadzi także własną stałą scenę kabaretową w Warszawie pod nazwą: „Kabaretowa Scena Przyjaciół Marka Majewskiego”, skupiającą najlepszych polskich artystów kabaretu, teatru i estrady.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane