koncert

Scena Zaułek Grzegorz Tomczak, Dawid Troczewski

koncert

Scena Zaułek Grzegorz Tomczak, Dawid Troczewski

Scena Zaułek Grzegorz Tomczak, Dawid Troczewski - Bilety na koncert

Scena Zaułek Grzegorz Tomczak, Dawid Troczewski | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Zapraszamy na kolejny występ w ramach cyklu Scena Zaułek! 25 stycznia o godz. 19.00 z programem "Ja to mam szczęście" wystąpi Grzegorz Tomczak, Dawid Troczewski. Zaprasza Wojtek Gęsicki gospodarz cyklu oraz Centrum Kultury w Łomiankach.

„Ja to mam szczęście”. Każdy ma szczęście! Ot, choćby dlatego, że żyje, ma dach nad głową, kocha, jest kochany; że świeci słońce, że zawsze po zimie jest wiosna, że istnieje miłość i dobro. Jednak tam, gdzie jest szczęście, jest i nieszczęście, więc i ono się zdarza. Trzeba się z nim pogodzić. Nie trzaskać drzwiami, nie wychodzić. Najlepiej usiąść i posłuchać piosenek. Piosenek lirycznych, poetyckich, przy których można wyciszyć skołatane myśli. Choć na chwilę oderwać się od hałaśliwego świata, by pobyć ze słowem. Śpiewanym i mówionym.

GRZEGORZ TOMCZAK – poeta, autor tekstów piosenek, bard, kompozytor, artysta estradowy. Absolwent polonistyki na UAM w Poznaniu. Laureat głównej nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (1979) oraz nagrody publiczności w koncercie „Premiery OPPA’99” w Warszawie. Z krakowskim Festiwalem związany do dziś jako członek Rady Artystycznej. W 1981 wystąpił na legendarnym Festiwalu Piosenki Prawdziwej „Zakazane Piosenki” w Gdańsku. Od połowy lat osiemdziesiątych współpracował z czołówką polskiej estrady – jego piosenki śpiewali m.in.: Maryla Rodowicz, Andrzej Zaucha, Ryszard Rynkowski, Zbigniew Wodecki.

W 1992 wydał tomik swoich piosenek i wierszy. W 2001 ukazała się, wydana przez MCA, autorska płyta Grzegorza Tomczaka pt.: „Ja to mam szczęście”. Od 2003 roku współpracuje z „Teyatrem” Zenona Laskowika, z którym występował w Niemczech, Austrii, Szwecji, USA i Kanadzie. Jest współtwórcą Teatru Piosennego „Pod Pretekstem”, który wystawiał jego autorskie przedstawienia muzyczne: „Krochmalna 8” i „Czy chcecie o tym porozmawiać”. W 2008 roku ukazała się druga autorska płyta Grzegorza Tomczaka pt.: „Miłość to za mało”. Rok później, piosenka „Szukałem cię wśród jabłek”, śpiewana wspólnie z Iwoną Loranc, dotarła do pierwszego miejsca Listy Przebojów Radiowej Trójki i utrzymywała się na tej liście przez wiele tygodni.

W 2017 roku ukazały się „O!powieści o kobietach” – płyta duetowa, nagrana wspólnie z Iwoną Loranc. Jednak najważniejszy jest zawsze kontakt z publicznością i stąd liczne recitale autorskie, bądź - wspólne z Iwoną Loranc - koncerty na terenie całego kraju.

Gospodarz cyklu Scena Zaułek - Wojtek Gęsicki

Serdecznie zapraszamy! Bilety w cenie 10 zł do nabycia w recepcji Centrum Kultury oraz na biletyna.pl Honorujemy Kartę Dużej Rodziny 3+4+ oraz Kartę Seniora.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane