Scena piosenki autorskiej - Agata Rymarowicz | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

koncert

Scena piosenki autorskiej - Agata Rymarowicz

koncert

Scena piosenki autorskiej - Agata Rymarowicz

Scena piosenki autorskiej - Agata Rymarowicz - Bilety na koncert

Agata Rymarowicz - krakowska artystka, której repertuar wpisuje się w nurt piosenki poetyckiej, poezji śpiewanej. Śpiewająca autorka, wykonawczyni pieśni ludowych i inspirowanych kulturą i przyrodą – zwłaszcza rodzinnej ziemi bieszczadzkiej.

Jest absolwentką Uniwersytetu Pedagogicznego w Rzeszowie, tam też stawiała pierwsze kroki na scenach klubów studenckich. W latach 1986-87 była (wraz z Władysławem Serafinem) finalistką Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, gdzie reprezentowała właśnie rzeszowskie środowisko akademickie, otrzymała też główną nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Beskidzkiej w Rzeszowie.

Przez wiele lat tworzyła duet z krakowskim bardem Tadeuszem Krokiem - koncertując, nagrywając płyty (CD Największa miłość – największy grzech, CD Pogoda na pogodzenie). Obecnie występuje z własnym zespołem i nagrywa solowe albumy (CD „Hej lelija – kolędy i pastorałki”, CD „Pamiątki”). W 2018 r ukazała się CD „Pod powieką”, która zawiera w pełni autorskie utwory Agaty, a także piosenki z tekstami Jacka Kaczmarskiego, Marka Dutkiewicza, Andrzeja Wierzbickiego i Elżbiety Sawickiej – którymi artystka opowiada o wędrowaniu przez życie, o spotkaniach w drodze, o zagubieniu i powrotach do siebie… Śpiewa o obrazach ukrytych pod powiekami, które – gdy tylko przymkniemy oczy - rozpalają myśli i przywołują wspomnienia. Są to piosenki z Bieszczadami w tle, z ich urodą, magią i historią, wspomnieniem rodzinnego domu, piosenki pachnące połoninami. Klimat Bieszczadów przywołują również starodawne pieśni rusińskie.

Przejmujący śpiew Agaty, teksty, muzyczne aranżacje utworów wprowadzają słuchaczy w klimat Krainy Łagodności. Autorskie pastorałki - otwierają nasze myśli na czas Bożego Narodzenia.

Agata Rymarowicz – śpiew, gitara
Emilian Rymarowicz – gitara
Krzysztof Filus – bas
Waldemar Gołębski – EWI
Marcin Polański – inst.perkusyjne
zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane