koncert

Scena piosenki autorskiej…Tomasz Kordeusz

koncert

Scena piosenki autorskiej…Tomasz Kordeusz

Scena piosenki autorskiej…Tomasz Kordeusz - Bilety na koncert

Scena piosenki autorskiej…Tomasz Kordeusz | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Tomasz Kordeusz - śpiew, gitara

Norbert Pajek - gitara

zaprasza – Basia Stępniak-Wilk

Tomasz Kordeusz - autor tekstów i wykonawca autorskich ballad, kompozytor piosenek i muzyki ilustracyjnej do programów radiowych i telewizyjnych; Od lat 80-tych ubiegłego stulecia pisze i śpiewa własne ballady. Jest laureatem wielu festiwali i przeglądów, m.in. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, wielokrotnie otrzymywał też nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie. W 1993 roku ukazała się jego autorska kaseta - Ulicami chodzą aniołowie, a w 2016 roku – po wielu latach oczekiwań – autorska płyta CD Jedwabiście.

Brak płyty rekompensowały nam piosenki Tomasza Kordeusza - śpiewane i nagrywane przez innych wykonawców. Tworzył między innymi dla takich solistów i zespołów, jak Hanna Banaszak, Andrzej Grabowski, Gordon Haskell, Krystyna Prońko, Danuta Błażejczyk, Jacek Bończyk, Czerwony Tulipan, Stauros. Największy chyba przebój napisany przez Tomasza Kordeusza „Mamy po 20 lat”, z muzyką Aleksandra Maliszewskiego w wykonaniu Haliny Benedyk, był piosenką roku 1987, ale i najnowsze teksty tego autora, choćby w wykonaniu Mafii czy Piotra Salaty, są obecne na radiowych listach przebojów.

Tomasz Kordeusz zajmuje się także reklamą, projektowaniem graficznym, fotografią i rysunkiem satyrycznym. Był współtwórcą lokalnej rozgłośni Radio MTM FM w rodzinnych Starachowicach, pracował też w rozgłośniach radiowych w Kielcach i w Warszawie. Za swoje osiągnięcia twórcze został uhonorowany m.in. Świętokrzyską Nagrodą Kultury.

W repertuarze Tomasza Kordeusza znajdziemy też piosenki Luisa Liacha, Olega Mityajeva, Aleksandra Dolskiego, Bułata Okudżawy i Jaromira Nohavicy w autorskich tłumaczeniach. Najczęściej Tomasz występuje jednak z autorskim recitalem, pełnym ciepłych i mądrych ballad, nie stroni też od humoru i życzliwej, pełnej subtelnych metafor, ironii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane